Uosto kapitonas siela vis dar jūroje

Jubiliejus

Rytoj Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius paminės savo darbinės veiklos trisdešimtmetį.

"Vakarų ekspresas" uosto kapitoną kalbino plaukiantį AB "LISCO Baltic Service" keltu "LISCO Gloria" į Kylį. Vokietijoje Olšteino žemės valdžia antradienį surengė konferenciją saugios laivybos klausimais, kurioje dalyvauti buvo pakviesta 230 dalyvių. Vakar V. Lukoševičius turėjo grįžti į Klaipėdą.

"Jeigu saugios laivybos klausimai ir toliau Klaipėdos uoste išliks prioritetiniai, t. y. jeigu arklys stovės prieš vežimą, tai mūsų uostas, kuris jau šiandien yra perspektyvus, ir toliau išliks konkurencingas. Tada ir Lietuva bus ne tik valstybė prie jūros, bet ir tikra jūrinė valstybė",- sako Klaipėdos uosto kapitonas.

Jo manymu, saugios laivybos klausimų sprendimo negalima atidėlioti vėlesniam laikui. Pirmiausia lėšų turi būti skiriama saugios laivybos objektams, ir tik tada įvairioms statyboms krante.

V. Lukoševičius - kaunietis. Baigė tuometinę admirolo S. Makarovo vardo Leningrado aukštąją inžinerinę jūrų mokyklą, įgijo laivavedžio specialybę. Sako jūrininko profesiją pasirinkęs todėl, kad giminėje jau buvo jūrininkų.

1985 metais jis jau tapo laivo kapitonu ir iki 1998 metų dirbo jūroje. Beje, jis visą laiką plaukiojo AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" laivais. 10 metų išdirbo keltuose kapitonu. Iš pradžių plaukiojo linija Klaipėda - Mukranas, o paskui Klaipėda - Kylis.

Nuo 2000-ųjų metų jam patikėta eiti Klaipėdos uosto kapitono pareigas. Paklaustas, ar geriau būti laivo, ar uosto kapitonu, V. Lukoševičius nusijuokė: "Nesulyginami dalykai. Bet mano siela jūroje".

Jis sako nesigailįs, kad pasirinko tokią profesiją. Likimas nepašykštėjo profesinės sėkmės ir savo darbu nenusivylė. Netgi dabar dirbdamas krante jis vis tiek tebėra prie jūros.

Labiausiai įsimintinas darbo įvertinimas per pastaruosius metus - susisiekimo ministro Zigmanto Balčyčio padėka už tanklaivio "Princess Pia", užplaukusio ant seklumos prie pietinio molo, avarijos likvidavimą.

Klaipėdos uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius norėtų, kad teisiniuose aktuose, susijusiuose su jūra, uosto kapitonas būtų įvardytas ne kaip asmuo, o kaip pareigūnas. Taip būtų sustiprinta uosto kapitono pareigybė.

Viktoras Lukoševičius laisvalaikiu mėgsta skaityti ir klausytis muzikos. Labiausiai jį domina profesinė literatūra. Jis jau turi tris anūkus ir norėtų sulaukti dar trijų.

Valentinas UBAS

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder