Apsaugos priemonės medikams - prioritetas

Apsaugos priemonės medikams - prioritetas

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybė nusprendė skirti lėšų 50 tūkst. vienetų respiratorių įsigyti, kurie bus išdalinti medikams. Viliamasi, kad jie bus pristatyti per dvi savaites. Tačiau dabar Klaipėdos universitetinės ligoninės turimų apsaugos priemonių, priklausomai nuo pacientų srauto, gali užtekti tik savaitei.

Surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad respiratoriai yra pirmo būtinumo dalykas. Tačiau esą svarbu nepamiršti ir kitų būtinų vienkartinių priemonių.

„Gydytojų saugos aspektas, ypač tų, kurie yra priešakinėse linijose, tiesiogiai dalyvauja procesuose, jų aprūpinimas ir užtikrinimas yra absoliučiai prioritetinis uždavinys visiems“, - pabrėžė V. Grubliauskas.

50 tūkst. respiratorių Klaipėdos miesto savivaldybei kainuos 200 tūkst. eurų.

„Prognozuojame, kad vieno respiratoriaus kaina bus apie 4 eurus, taigi apie 200 tūkstančių eurų rezervuosime šitai funkcijai. Bus perskirstomos lėšos iš tų eilučių, kur sprendimus administracijos direktorius gali daryti be Tarybos sprendimo. Bet jeigu situacija prasitęs, reikės ieškoti, iš kurių rimtesnių eilučių reikės nuimti ir perkelti šitos problemos sprendimui“, - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Viena iš Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojų profsąjungų išplatino kreipimąsi į Klaipėdos miesto tarybos narius su prašymu aprūpinti medikus reikalingomis apsaugos priemonėmis, nes esą kitu atveju medikai, nesijaučiantys saugiai, gali net nebedirbti.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad minėtoje profsąjungoje yra tik 9 nariai, kurie tiesiogiai su viruso paveiktais ar įtariamais pacientais nedirba, o visi su jais dirbantys medikai yra aprūpinti.

„Patikinu jus, kad priemonių mums užtenka. Turėtų užtekti dviem savaitėms arba savaitei, jeigu bus didelis srautas. Turime 7 000 kaukių, 700 respiratorių, turime kitų priemonių. Šiandien visi aprūpinti, kuriems reikia“, - kalbėjo V. Janušonis.

Apskritai apsaugos priemonių kainos, gydytojo teigimu, yra išaugusios nuo 5 iki 15 kartų.

Ligoninė turi apie 20 plaučių ventiliacijos aparatų. Vis dėlto ligoninė dalyvauja konsoliduotame pirkime ir planuojama Klaipėdos miesto ligoninėms nupirkti 70 tokių aparatų, kurių dauguma bus skirti Klaipėdos universitetinei ligoninei. Pasak V. Janušonio, tikimasi pirmųjų naujųjų aparatų sulaukti balandžio pradžioje.

Ligoninė šią savaitę sulaukė dovanų – gavo 5 transportinius plaučių ventiliacijos aparatus iš LIONS moterų klubo „Smiltė“.

Visuomenė ir verslininkai Klaipėdos universitetinės ligoninės medikams ėmė aukoti ir apsaugos priemones – kaukes, respiratorius, siūlyti nemokamai tiekti mineralinio vandens, maisto.

„Esame visiems dėkingi. Mano galva, labai geranoriškai verslininkai žiūri“, - sakė V. Janušonis.

Paramą medikams ėmė rinkti ir verslininkė Daina Bosas – už surinktas lėšas bus perkamos reikalingos apsaugos priemonės. Vienijasi ir siuvėjos, pradėjusios siūti kaukes. Iniciatyvioms klaipėdietėms siuvėjoms verslininkai padovanojo marlės.

Visuomenė aktyviai priemones renka ir Klaipėdos vaikų ligoninei, kuri negavo papildomų apsaugos priemonių iš valstybės rezervo.

Ji jau sulaukė kaukių, respiratorių, chalatų, bachilų iš Kretingos rajono ūkininkų, D. Bosas, UAB „Orion Global PET“ ir neprisistačiusių asmenų. Klaipėdos universiteto studentai įtemptai dirbančius medikus nudžiugino atvežę karštos kavos.

Klaipėdos meras viešai kreipėsi į visas įmones, kurios gali su medikais pasidalinti turimomis apsaugos priemonėmis, nes uostamiesčio medikams jų reikia čia ir dabar.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder