Artūras Šulcas pažeidė įstatymo nuostatas

Artūras Šulcas pažeidė įstatymo nuostatas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) balandžio 3 d. posėdyje vienbalsiai nusprendė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotojas ir AB „Klaipėdos vanduo“ stebėtojų tarybos pirmininkas Artūras Šulcas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 6 straipsnio 1 dalies 7 punktas, 7 straipsnio 2 dalis, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys, 4 straipsnio 1 dalis ir 6 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

Nustatyta, kad A. Šulcas 2016 m. balandį iš AB „Klaipėdos vanduo“ vadovo gavo auką kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvis 2016 m. vykusiuose Seimo rinkimuose. Šios aplinkybės jis nenurodė privačių interesų deklaracijoje, o vėliau 2016 m. ir 2017 m. vykusių keturių AB „Klaipėdos vanduo“ stebėtojų tarybos posėdžių metu sprendė klausimus, susijusius su minėtosios bendrovės vadovo veiklos priežiūra. Taip pat A. Šulcas įstatymo nustatyta tvarka nedeklaravo duomenų apie einamas pareigas AB „Klaipėdos vanduo“ stebėtojų taryboje.

VTEK vertino per vienerius metus nuo aukos gavimo fakto vykusių bendrovės stebėtojų taryboje priimtus sprendimus – laikytina, kad A. Šulcui aplinkybė dėl iš bendrovės direktoriaus gautos aukos interesų konfliktą kelia vienerius metus. VTEK vertinimu, jei kandidatas ir negalėtų atsisakyti aukos, tai neatleidžia jo nuo pareigos tinkamai įgyvendinti reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus nusišalinti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder