Dujų fabrikas: koks jis?

Dujų fabrikas: koks jis?

Buvusio dujų fabriko savininkai ir Klaipėdos savivaldybė susikibo teisme. Vieni teigia, kad pastatas tvarkingas, kiti - kad apleistas.

UAB "Vaiduoklių draustinis" kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą ir prašo panaikinti dalį miesto Tarybos sprendimo projekto, patvirtinančio praėjusių metų apleistų statinių sąrašą.

Į jį įtrauktas ir bendrovei priklausantis dujų fabriko pastatas Liepų gatvėje - nurodoma, jog jis nenaudojamas, angos atviros, aptrupėjusios fasadų plytos.

Tuo tarpu savininkai teigia, jog statinys yra tvarkingas, jie stengiasi pastatą prižiūrėti ir nori, kad ilgus metus nenaudojamas objektas būtų išbrauktas iš gėdingo sąrašo.

Teismas dėl to dar neapsisprendė - nutarties paskelbimas atidėtas.

Tačiau apleistų statinių sąrašas jau patvirtintas, dujų fabrikas į jį įtrauktas.

Praėjusių metų pabaigoje į savivaldybę kreipėsi ne vieno pastato "vaiduoklio" savininkai, prašę išbraukti jų turtą iš sąrašo. Būti jame reiškia ne tik gėdą, bet ir papildomą finansinę naštą: nuo šių metų apsileidėliams taikomas 3 proc. dydžio nekilnojamojo turto mokestis, o apleistų teritorijų netvarkantys savininkai apmokestinti 4 proc. žemės mokesčiu. Jis taikomas ir valstybinėje žemėje stovinčių apleistų statinių savininkams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder