Gaudė rūkančius nepilnamečius

Gaudė rūkančius nepilnamečius

Viešosios tvarkos inspektoriai uostamiestyje tęsia reidus. Vakar buvo tikrinama, ar nėra rūkoma prie švietimo įstaigų.

Kartu su nepilnamečių inspektoriais ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai tikrino, kaip laikomasi įstatymo, draudžiančio rūkyti švietimo įstaigų teritorijose. Inspektorių žvilgsniai nukrypo į pietinėje miesto dalyje esančių Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos, Klaipėdos turizmo mokyklos, "Varpo", "Vėtrungės", "Aukuro" bei Vydūno gimnazijų kiemus.

Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys tvirtino, kad per reidą buvo sulaikyti 6 asmenys, kurie rūkė prie Laivų statybos ir remonto mokyklos.

Taip pat buvo rūkoma ir prie Turizmo mokyklos, tačiau nebe jos teritorijoje, todėl kontrolieriai rūkančius nepilnamečius įspėjo.

"Prie kitų mokyklų rūkančių nepastebėjome, bet keli jaunuoliai pamatę, kad vyksta reidas, tiesiog išsibėgiojo", - šnekėjo vedėjas.

V. Valys teigė, jog švietimo įstaigų teritorijose rūkantiems asmenims numatytos sankcijos - surašomas protokolas ir skiriama bauda, siekianti nuo 5 iki 14 eurų. Jei asmuo už rūkymą baudžiamas pirmą kartą, bauda gali sumažėti iki 2 eurų.

Poskyrio vedėjas pasakojo, jog tokie reidai vyksta nuolat jau kelerius metus, tačiau nepilnamečių pasiteisinimas visada vienodas - esą cigaretę jie užsirūkė pirmą kartą.

"Gal tik vienas kitas prisipažino, kad rūko nuolat", - pasakojo V. Valys, pridūręs, jog yra tekę susidurti ir su keistomis situacijomis.

Vieną kartą į skyrių atvykusi moteris skundėsi, kad jos sūnus rūkė leistinoje vietoje ir bauda skirta neteisingai. Esą faktas, kad jos nepilnametis sūnus rūko, jai nerūpėjo.

Vedėjas pastebi, kad pastaraisiais metais rūkančių nepilnamečių yra itin sumažėję. Esą net prie mokyklų, kur kontrolieriai sučiupdavo gausybę rūkalių, jų nebelikę. Kita keista tendencija, kad daugiausia sulaikomos rūkančios merginos.

Tai jau ne pirmasis Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų reidas pastarosiomis dienomis. Antradienį centrinėje miesto dalyje nuo Sausio 15-osios iki S. Daukanto gatvės buvo tikrinama, ar nėra elgetaujama bei duodama išmaldos. Prekybos centrus bei kitas lankytinas vietas apvažiavę pareigūnai elgetų nerado.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder