„Gintarinėje jūrmylėje“ – dalyviai net iš Afrikos

„Gintarinėje jūrmylėje“ – dalyviai net iš Afrikos

Spalio 10 dieną, Smiltynėje, įvyko jubiliejinis bėgimas „Gintarinė jūrmylė“. Tarptautiniu tapęs renginys, jau 20-ąjį kartą subūrė tiek aktyvaus laisvalaikio mėgėjus, tiek lengvosios atletikos profesionalus. VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos sumanytame sporto ir sveikatingumo projekte naujus rekordus šiemet sumušė Ekaterina Korneenko ir Siarhei Platonau iš Baltarusijos.

„Nors esu turėjęs rimtų kelio traumų, šiemet vėl bėgsiu. Nesvarbu, kad sunkiai lankstau vieną koją, noriu, kad mano vaikai matytų gerą pavyzdį“, - pakeliui į keltą Klaipėda – Smiltynė kalbėjo trijų vaikų tėtis Markas. Anot pašnekovo, visa šeima propaguoja sveiką gyvenimo būdą, o „Gintarinėje jūrmylėje“ taip pat dalyvauja nebe pirmąjį kartą.

Tokių šeimų šių metų jubiliejiniame bėgime buvo ne viena dešimtis. Nepabūgę lietingo pajūrio oro, ir vis dar tebesitęsiančios Covid – 19 pandemijos, renginyje startavo daugiau nei 500 žmonių. Tarp jų – svečiai iš tokių užsienio šalių kaip Afrika, Baltarusija, Latvija ir Ukraina.

Varžybų unikalumą lemia neįprastas trasos matavimas – jūrmylėmis (1852 m.). Vyrai bėga 6, o moterys – 3 jūrmyles. Praėjusių metų rekordą pagerino baltarusė Ekaterina Korneenko, savo trasą įveikusi per 18 minučių ir 55 sekundes. Vyrų gretose greičiausias šiemet buvo Siarhei Platonau. Taip pat iš Baltarusijos atvykęs sportininkas finišą pasiekė per šiek tiek daugiau nei 34 minutes.

Nugalėtojų vardai įamžinami ant taip pat jau legendiniu tapusio ir 6 tonas sveriančio akmens, iškelto iš marių dugno.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder