Iškelti katiną iš medžio - nepaprasta misija

Iškelti katiną iš medžio - nepaprasta misija

Laikai, kai susirinkusi žmonių minia stebi gaisrininką, iškeliantį kačiuką iš medžio, liko tik filmuose.

Dabar reikia tiksliai žinoti, kam skambinti, nes kitaip nei vargšui gyvūnui padėsite, nei patys ramybės turėsite.

Būtent su tokia problema vakar susidūrė Kretingos g. 8 namo gyventojai.

"Mažas išsigandęs katinėlis man prie pat lango penktą ryto pradėjo miauksėti. Lipa medžiu tik aukštyn ir dar garsiau kniaukia. Praktiškai pusę nakties negalėjau miegoti. Skambinau pagalbos numeriu 112, tačiau gaisrininkus siųsti atsisakė. Skambinau ir globos namams "Būk mano draugas", ir "Nuaras", tačiau jie man aiškino, jog padėti negali. Tik prisiskambinusi į Savivaldybę gavau atsakymą, kad jie bandys problemą spręsti", - apie kryžiaus kelius pasakojo šio namo gyventoja Violeta Kumpienė.

Pasikeitė paslaugos teikėjai

Nors globos namų "Būk mano draugas" internetinėje svetainėje vis dar parašyta, kad jie yra atsakingi už tokius iškvietimus, direktorė Galina Kučinskienė atsakomybės ginasi.

"Mes visada važiuodavome gyvūnų gaudyti. Mums ir gaisrininkai mielai padėdavo. Tačiau rugpjūčio 1 dieną mūsų sutartis baigėsi", - aiškino G. Kučinskienė.

"Nuaro" padalinio Klaipėdoje - Vakarų Lietuvos globos namų - administratorė Gintarė Liutkuvienė patvirtino, kad jų sutartis su Savivaldybe įsigaliojo rugpjūčio 2-ąją.

"Tačiau mes važiuojame į iškvietimus tik Savivaldybės nurodymu", - pabrėžė G. Liutkuvienė.

Jog katinai medyje nebėra Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bei "Būk mano draugas" problema patikino ir Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė. Pasak jos, dabar už beglobius gyvūnus yra atsakingas "Nuaras".

"Tačiau pamačius beglobį gyvūną pirmiausia gyventojams reikia kreiptis į mūsų skyrių telefonu 39 60 87", - su procedūra supažindino L. Jūrevičienė.

Migdyti neskuba?

Paskambinus minėtuoju numeriu iš tiesų buvo pradėta katino gelbėjimo operacija.

Iš globos namų atvažiavo tik vienas darbuotojas - Andrius Sutkaitis, o išsigandęs katinas vis lipo aukštyn, tad jo iškėlimas nebuvo paprastas. Kopėčias palaikyti teko vietoje buvusiems žmonėms. Tačiau kopėčios buvo per trumpos. Kad pasiektų katiną A. Sutkaitis turėjo įsiropšti tarp medžio šakų. Prie katino gelbėjimo operacijos prisidėti teko ir į įvykį atvažiavusiam "Vakarų ekspreso" fotografui.

Globos namų darbuotojui buvo sunku kartu su katinu nulipti, todėl fotografas, padėjęs savo fotoaparatą į šalį, palypėjo kopėčiomis, kad katiną būtų galimą įdėti į maišą. Šio prisireikė, nes atvažiavęs darbuotojas turėjo tik narvą, su kuriuo medyje nepatogu. O patį maišą, greitai iškrovusi maisto produktus, paskolino iš parduotuvės grįžtanti viena namo gyventoja.

Pagaliau nuleidus katiną ant žemės namo gyventojai išsigando, jog katinėlį išveš užmigdyti, tad viena moteris panoro katiną pasilikti. Tačiau ir ši procedūra nebuvo paprasta. A. Sutkaitis iškart nesutiko katino atiduoti, kadangi reikia gyvūną paskiepyti ir paženklinti. Moteris sutiko visa tai padaryti pati pas veterinarą, tad globos namams gavus Savivaldybės atstovų sutikimą ir vietoje pasirašius dokumentus, katinas gyventojai buvo atiduotas.

LIKIMAS. Iš medžio išsiropšti nesugebėjęs katinukas nuo šiol turi naujus namus - jį priglaudė viena gretimo namo gyventoja. Egidijaus Jankausko nuotr.

Anot Vakarų Lietuvos globos namų administratorės G. Liutkuvienės, dėl beglobių gyvūnų užmigdymo gyventojai baimintis neturėtų.

"Pagautas gyvūnas keliauja į prieglaudą, jį apžiūri gydytojas. Tuomet yra atidžiai stebimas karantino laikotarpiu. Jeigu gyvūnas sveikas, laikome, kol atsiranda globėjas. Na, o šiuo atveju, globėja atsirado iškart, todėl problema greitai ir išsisprendė", - tvarką paaiškino G. Liutkuvienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder