Įteikta „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija

Įteikta „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija

Penktadienį, birželio 30 d., Klaipėdoje jau ketvirtą kartą įteikta „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija. Apdovanojimas kasmet skiriamas jaunam ir gabiam uostamiesčio ar jo rajono gyventojui. Šiemet 4 tūkst. Eur stipendija atiteko menininkei Agnei Kišonaitei.

Menininkę išgarsino Gineso rekordas

Bene labiausiai A. Kišonaitę išgarsinęs kūrinys – Honkonge pastatytas meno objektas „Lūpdažių bokštas“, kuriam panaudotos 18399 lūpų dažų pakuotės. Šis kūrinys – kaip aukščiausias statinys iš lūpdažių – įtrauktas į pasaulio Gineso rekordų sąrašą.

Lietuvos rekordų knygoje užfiksuoti ir kiti menininkės darbai: vienkartinių pirštinių mozaika "Pripūstos lūpos", nagų lako buteliukų vitražas „Stiklo pūtimas“. A. Kišonaitė taip pat kuria instaliacijas bei tapo.

Šiuo metu ji užsiėmusi projektu „Diabetas“ – tai skulptūra iš maždaug 5 tūkst. insulino injektorių. Savo darbu, diabeto diagnozę išgirdusi menininkė, siekia atkreipti dėmesį į šią ligą.

Atsiimdama apdovanojimą, A. Kišonaitė sakė, kad stipendija jai padės pristatyti daugiau naujų ir įdomių kūrinių.

Miesto bendruomenė atrenka verčiausius

Sveikindamas Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiantę Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pažymėjo, kad uostamiestyje yra daug stiprių kuriančių asmenybių, o tarp stipendijos pretendentų nuolat patenkantys menininkai ir sportininkai rodo kokiose srityse miestas yra tradiciškai stiprus.

„Svarbu, kad žmones į konkursą siūlo ir už juos balsuoja patys klaipėdiečiai. Taip miesto bendruomenė pati atranda ir iškelia gabius ir apdovanojimo vertus asmenis“, – sakė V. Grubliauskas.

„A. Kišonaitės darbai ne tik daugeliui žinomi, bet jais siekiama atkreipti dėmesį į tokias problemas kaip diabetas. Tai svarbu. Todėl gerai, kad galime prisidėti prie tokių projektų įgyvendinimo.

Svarbu ir tai, kad stipendija kasmet leidžia pastebėti gabius ir kūrybingus žmonės regione, su kuriuo „Švyturys“ tiek kultūriškai, tiek istoriškai yra labai stipriai susisaistęs. Ne kiekvienas iš jų tampa konkurso nugalėtoju, tačiau visi jie kuria šiuolaikinę Klaipėdą ir jos ateitį“, – sakė stipendiją įsteigusios UAB „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Trumpajame sąraše – 8 kandidatai

„Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija kasmet įteikiama aktyviam ir talentingam klaipėdiečiui. Anksčiau šį apdovanojimą yra gavę: pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis.

Šiųmetės „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendijos finale dalyvavo 8 pretendentai: smuikininkės Teodora Morta Ajauskaitė ir Lina Marija Domarkaitė, menininkė Agnė Kišonaitė, vokalistė Gabrielė Kupšytė, irkluotojas parolimpietis Augustas Navickas, rankininkas Lukas Simėnas, pianistė Viktorija Varanavičiūtė, etnologijos doktorantas Žydrūnas Vičinskas.

„Švyturio“ aludariai „Švyturio Klaipėdos kilmės fondą“ įsteigė 2012 metais. Fondas remia uostamiesčio kultūros, meno projektus, bendruomenės programas. Pernai Fondo parama Klaipėdai siekė ketvirtį milijono eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder