Jaunimas šimtmetį pasitinka originaliais sumanymais

Jaunimas šimtmetį pasitinka originaliais sumanymais

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui Klaipėdos švietimo įstaigų bendruomenės ruošėsi ne vieną mėnesį. Šiandien, pasitinkant šią iškilią datą, klaipėdiečiai galės pasigrožėti uostamiesčio jaunimo kūrybiškais darbais. Įspūdingi reginiai pareikalaus ir "aukų". Pavyzdžiui, šį vakarą dalis vieno bendrabučio studentų kelias valandas turės pasėdėti tamsoje, kad praeiviai galėtų pasigrožėti spalvinga instaliacija.

Švietimo bendruomenės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui ruošėsi iš anksto. Įvairūs renginiai skirti šiai datai paminėti vyko ir sausį, tačiau didžiausia renginių koncentracija numatyta šiandien. Jų organizatoriai viliasi, kad, išskirtinai paminėję šimtmetį, moksleiviai ir studentai ilgam atsimins šią datą.

Keli tūkstančiai balionų

Vasario 15-ąją uostamiestyje vyks ne viena švietimo įstaigų bendruomenių surengta akcija. Ko gero, masiškiausia galima pavadinti Klaipėdos "Verdenės" progimnazijos organizuojamą pilietinę akciją "Pajūrio vaikai po šimtmečio vėliava".

Šį rytą, 10.30 val. į Klaipėdos universiteto kiemelį sugužės per 2 300 dalyvių iš įvairių Klaipėdos švietimo ir kitų įstaigų - darželių, mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, bataliono ir šaulių bendruomenių. Dalyviai sukurs rekordinio ilgio, gyvą Lietuvos Respublikos vėliavą iš geltonų, žalių ir raudonų balionų bei aprangos akcentų.

"Planavome siekti ilgiausios iš balionų suformuotos trispalvės rekordo, nes, mūsų žiniomis, iki šiol daugiausia balionų Lietuvos vėliavai suformuoti buvo panaudota Kaune - 3 tūkstančiai. Mes preliminariai skaičiuojame, kad akcijoje dalyvaus per 2 tūkst. vaikų, kiekvienas jų turės 2-3 balionus", - pasakojo "Verdenės" progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Aurelija Kurmiuvienė.

Visgi rekordas nebus fiksuojamas, mat baiminamasi, kad ši procedūra užtruktų, tad nesinori vaikų ilgai užlaikyti žiemiškame ore.

"Kur kas svarbiau, kad visi socialiniai partneriai, kuriems pasiūlėme dalyvauti šioje akcijoje, jungėsi labai entuziastingai. Dalyvaus ir darželinukai, ir vaikučiai, turintys negalią", - švietimo įstaigų bendruomenių noru švęsti vasario 16-ąją ryškiai ir įdomiai pasidžiaugė A. Kurmiuvienė.

ŽODŽIAI. Pasitikdami šimtmetį Klaipėdos "Versmės" progimnazijos moksleiviai vykdė daug įdomių veiklų. Viena jų - išrinkti saugiausius lietuviškus žodžius, kuriais tapo: taika, tiesa, tvarka, ąžuolas, atsakomybė, dėkui, meilė, namai, laisvė, šeima, įstatymas ir keletas kitų.

Idėja šitaip įprasminti šią svarbią Lietuvai šventę kilo "Verdenės" progimnazijos kūno kultūros mokytojui Mariui Komovui.

"Norime, kad vaikai visą gyvenimą prisimintų, kaip įspūdingai minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Masiškumas vaikams daro įspūdį. Pamenu, vienais metais mūsų progimnazijos bendruomenė ant geležinkelio tilto taip pat iš balionų formavo laisvės tiltą, tad moksleiviai iki šiol apie tai kalba. Tikiuosi, kad tokios akcijos padeda vaikams priminti apie tai, kas svarbu", - pasakojo M. Komovas.

Kadangi akcijai pradėta ruoštis dar sausio pradžioje, laimei, nekilo jokių problemų įsigyti didžiulį kiekį geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionų.

Mezgė visi

Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenė trispalvę nusprendė nusimegzti virbalais ir nesikuklino - numezgė tokią, kad ja galėtų apjuosti savo mokyklos pastatą.

"Mūsų bendruomenė nusprendė šimtmečio proga siekti rekordo. Pasvarstėme, kodėl gi rankomis nenumezgus ilgiausios trispalvės, kuria galėtume apjuosti mūsų centro pastatą. Labai džiaugiamės, kad visa bendruomenė entuziastingai ėmėsi įgyvendinti šį sumanymą. Mezgė ne tik dėstytojai ir moksleiviai, bet ir jų mamos, tetos, močiutės. Ši idėja visus taip suvienijo, kartais net vyko konkurencija, kuri grupė ilgesnę juostą numegs. Azartas užvaldė taip, kad kitos grupės prašė duoti dar daugiau siūlų..." - pasakojo viena iš akcijos organizatorių, lietuvių kalbos ir teatro mokytoja Vilija Šeputienė.

AZARTAS. Trispalvės juostos mezgimo manija Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenę užvaldė nuo lapkričio mėnesio. Kas numezgė kelis metrus, o kas ir keliasdešimt.

ILGA. Visos numegztos juostos buvo sujungtos į vieną ilgą trispalvę, kuri siekia per 300 metrų ir pretenduoja tapti Lietuvos rekordininke.

Trispalvės juostos mezgimo manija Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenę užvaldė nuo lapkričio mėnesio. Siūlai ir virbalai buvo išdalinti lapkričio 13-ąją ir prasidėjo darbai. Socialiniame tinkle aktyviai buvo dalijamasi pasiektais rezultatais ir nuotraukomis. Kas numezgė kelis metrus, o kas ir visus keliasdešimt. Visos numegztos juostos buvo sujungtos į vieną ilgą trispalvę, kuri siekia per 300 metrų.

"Iš viso sunaudojome per 60 kilogramų siūlų", - skaičiavo V. Šeputienė.

Mokytoja pasidžiaugė, kad šis mezgimas buvo itin prasmingas, mat mokiniams kilo natūralus klausimas, o kam to reikia?

"Buvo puiki proga pakalbėti su mokiniais apie pilietiškumą, patriotiškumą, dėl ko mums svarbus šis šimtmetis", - džiaugėsi mokytoja.

Apjuosti mokyklos pastatą savo rankomis numegzta trispalve juosta planuojama šiandien 11 val. Planuojama, jog Lietuvoje šis darbas bus užfiksuotas kaip ilgiausia megzta trispalvė juosta.

Studentų norai nustebino

Socialinių mokslų kolegija šimtmetį pasitinka viešo žodžio kompozicija. Šiandien šios kolegijos jaunimas Klaipėdoje aiškiai ir paprastai įvardins, kokioje Lietuvoje jie nori gyventi.

"Studijų programos "Kūrybos ir pramogų industrijos" studentai sukūrė pilietinę viešo žodžio kompoziciją "Mano idėja Lietuvai". Jaunimui rūpi, kokia Lietuva bus po šimto metų, todėl jie aiškiai išsakys savo norus ir pastebėjimus, ko pasigenda šiandien", - idėją pristatė kolegijos Komunikacijos ir kūrybos katedros vedėja Giedrė Vaičekauskienė.

Dėstytoja neslėpė, kad ją ir pačią maloniai nustebino studentų išsakyti norai.

"Aš norėčiau, kad būtų daugiau pagarbos nėščioms moterims, kad joms užleistų vietą autobuse, poliklinikoje ir kitose vietose. Kodėl aš apie tai kalbu? Todėl, kad joms reikia ypatingo dėmesio, nes jos Lietuvai dovanoja naują gyvybę", - toks jaunuolio Arturo (Artur) noras.

"Aš norėčiau, kad darbdaviai drąsiau įsileistų jaunus žmones į savo įmones. Kad neprašytų patirties ir labiau pasitikėtų mumis", - sako Vilius.

"Norėčiau, kad Klaipėda būtų gyvas miestas, kad gatvės būtų pilnos žmonių, kad jie tarpusavyje bendrautų, eitų į spektaklius, koncertus, parodas", - sako Dovilė.

"O aš norėčiau, kad atsibustų politikai ir daugiau dėmesio skirtų pensininkams, kad jiems nereikėtų skaičiuoti savo varganas pensijas ir dėti kruopą prie kruopos. Pensininkai - mūsų visų atspindys. Meskite į mane akmenį tas, kuris jau šiandien laukia pensijos", - šitaip sako Linas.

"Emigracija nėra blogai, bet aš norėčiau, kad jauni žmonės kurtų šeimas Lietuvoje, nes aš matau mūsų šalies proveržį", - kalba studentas Simonas.

Nuotykiai bendrabutyje

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla įsiliejo į tradicinį Šviesų festivalį. Šiandien 19 val. nušvis aukštosios mokyklos bendrabučio pastatai - lazerio šviesos sukurs didžiulio švyturio įvaizdį, o languose įvairiomis spalvomis šviečiantys skaičiai miestiečiams ir svečiams sukurs šimtmečio minėjimo dvasią.

RUOŠIASI INSTALIACIJAI. Vasario 15-17 d. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kiemas taps mažų ir didelių laivų bei laivelių uostu. Egidijaus Jankausko nuotr.

Kuriant šviesų kompoziciją reikės visų bendrabučio gyventojų sutelktumo, mat vienų kambarių langai turės šviesti, o kitų atvirkščiai - nuo 19 val. iki 22 val. skendėti tamsoje. Tad juokaujama, kad bus puiki proga visiems dar artimiau susipažinti ir užsukti į svečius pas tuos, kurie "turės šviesos".

"Ši instaliacija "Šimtmečio švyturys" reikalaus nemenko studentų sutelktumo. Jau repetavome ne kartą. Ne viskas taip paprasta, nes dalyvauja labai daug žmonių. Bet tikrai visiems labai smagu kurti patiems tokį reginį", - pasakojo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėja Genutė Kalvaitienė.

REPETICIJA. Instaliacijos "Šimtmečio švyturys" repeticija. "Vaizdas šį vakarą bus įspūdingesnis, nes repeticijos metu nebuvo languose vėliavos spalvų, o ant stogo - lazerių", - žada idėjos autoriai.

Tai ne vienintelė mokyklos dovana miestui. Vasario 15-17 d. šios aukštosios mokyklos kiemas (I. Kanto g. 7) taps mažų ir didelių laivų bei laivelių uostu. 21 spalvotą šviečiantį laivelį sumontavo jaunasis skulptorius Marius Bumbulis. Šviečiantys, ryškūs laivai, Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti pastato langai pasitiks kiekvieną festivalio svečią ir leis pajusti jūrinę dvasią ir šventinę nuotaiką.

Renginių gausa

Pilietinę akciją šiandien rengs ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos bendruomenė. Šventinio renginio metu susirinkę dalyviai Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos kieme išbandys taiklumą mobilaus tiro palapinėje, kurs trispalvį šimtmečio simbolį bei rengs spalvingą eiseną. Padangę nušvies balionai ir karių savanorių iššauta salvė. Klaipėdiečiai turės galimybę pasidžiaugti tautiniais simboliais, vėliavėlėmis ir įvairiaspalviais balionais papuošta J. Janonio gatve.

Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenė nusprendė pasitikti šimtmetį susirungdama protų mūšyje "Valstybė - tai aš".

"Pasirinkome kiek kitokią šventimo formą. Moksleivių, mokytojų ir tėvų komandos rungsis, kieno žinios apie Lietuvos istoriją ir tradicijas geriausios", - vienas renginio organizatorių, režisierius Ramūnas Kaubrys, pasidžiaugė, kad, atsakingai ruošdamiesi šiam konkursui, visi turėjo puikią progą pagilinti savo žinias apie mūsų valstybę.

Renginio metu nestigs ir muzikinių numerių, o "vinimi", manoma, taps specialiai šiam renginiui sukurta technologijų mokytojos Kristinos Pocevičienės ir jos mokinių kūrybinė improvizacija Lietuvos vėliavos spalvų tema "Impresija mano Lietuvai".

Įvairius renginius šimtmečio proga organizuojančios švietimo bendruomenės pasidžiaugė, kad jaunimas noriai įsitraukė į šios išskirtinės Lietuvai datos minėjimą.

Sidebar placeholder