Karantinas? Perpildyti keltai į Smiltynę to neprimena
Karantinas? Perpildyti keltai į Smiltynę to neprimena

Savaitgalį į Smiltynę keliavę klaipėdiečiai suglumo: keltai perpildyti ir jokių rekomenduojamų socialinių atstumų laikytis neįmanoma.

„Keltai yra pilni, taip, kaip įprastą vasaros dieną. Žmonės būryje, vieni prie kitų. Keltai plukdo kas valandą. Negi nebuvo įmanoma atsižvelgti į situaciją ir reguliuoti srautus paleidžiant keltus kas pusvalandį?“ – retoriškai klausė 15min skaitytojai.

Keltai į Smiltynę iš Senosios perkėlos žmones plukdo kas valandą. Sekmadienį, kai oras Klaipėdoje įšilo iki 18 laipsnių, klaipėdiečiai traukė į pajūrį. Tačiau norinčiųjų buvo tiek, kiek šiltą vasaros dieną. Išlaikyti saugų rekomenduojamą atstumą – neįmanoma. Žmonės, nors ir su kaukėmis, turėjo jas, panašu, tik dėl to, kad tai privaloma: dauguma kaukes laikė ant smakro, burną ir nosį atidengdami.

„Smiltynės perkėla“ per karantiną buvo apriboję keltų veiklą. Iki gegužės iš Senosios perkėlos keltai apskritai nekursavo.

Bendrovės atstovai žiniasklaidai skelbė, kad bus griežtai stebima, ar keleiviai turi kaukes. „Taip pat. norėdami užtikrinti saugų atstumą tarp keleivių, ribosime žmonių skaičių kiekvieno persikėlimo metu“, – dar ir dabar skelbiama „Smiltynės perkėlos“ svetainėje.

Bendrovės dispečerinės darbuotojai 15min teigė, jog buvo paleisti papildomi keltai. Šeštadienį, reguliuojant srautą, buvo paleisti keturi papildomi reisai iš Senosios perkėlos. Sekmadienį iki 18 val. dar septyni reisai. Keleiviai buvo plukdomi kas pusvalandį. „Iš Naujosios perkėlos praktiškai nuo 10 val. ryto jau buvo plukdoma ne pagal grafiką. Didelis srautas vyko ir į Nidą, ir iš ten. Reguliavome srautą kiek galėjome. Buvo kelis kartus atvykusi ir policija, įspėjo žmones“, – teigė dispečeris.

Sidebar placeholder