Redakcijai paskambinęs kapinių lankytojas ragino atvykti pasižiūrėti, kiek daug ir kokio dydžio statybinių atliekų priversta kasant naujas duobes.
Nuvykę reporteriai užfiksavo didesnes ir mažesnes įvairių akmenų, betono nuolaužų, statybinių šiukšlių krūveles. Duobkasiai juokavo, kad žurnalistai atvažiavo per vėlai - esą vos prieš dieną ar dvi buvo išvežta didžiulė krūva šiukšlių.
Vis dėlto įspūdingai atrodė ką tik iš kasamos duobės išvilktas betono luitas - maždaug 1,2x1,5 m dydžio. Darbininkai sakė kasti duobę pradėję prieš 8 valandą ryto, o akmenį ištempti pavyko tik po trijų valandų.
"Pilna čia tų akmenų, tikriausiai lyginant teritoriją atvežė žemių su šiukšlėmis ir išpylė", - spėliojo duobkasiai.
Tačiau Kapinių priežiūros skyriaus vedėja Zina Stankienė jau ne pirmą kartą tikino, kad pasitaikantys akmenys nėra masinis reiškinys.
"Niekas negali matyti, kas yra po žeme. Iš tiesų būna, kad kasdami duobes atranda kažkokių akmenų, riedulių. Yra pasakyta, kad turi pranešti kapinių priežiūrai ir, jeigu ten neįmanoma kasti duobės, skiriama kita vieta. Tikrai ne akmenyse laidojame, ne Norvegijoje gyvename. Duobes kasame iki dviejų metrų gylio ir tų akmenų yra, ką jau padarysi. Bet tai tikrai nėra grandiozinis dalykas, nėra taip, kad į akmenis laidotume žmones", - sakė Z. Stankienė.
Redakcijai paskambinusi klaipėdietė Janina taip pat turėjo nusiskundimų dėl Lėbartų kapinių. Moteris guodėsi, kad nuvykusi aplankyti artimųjų kapų negalėjo prisipilti vandens, nes esą net keliuose kapinių kvartaluose esantys šulinėliai neveikia, o keliuose kvartaluose vanduo švirkščia nuolat, tikriausiai dėl gedimo.
Janina tikino apie bėdą pranešusi kapinių prižiūrėtojams, tačiau šie esą pasiūlė tiesiog paėjėti iki veikiančios vandens kolonėlės.
Z. Stankienės teigimu, vandens tiekimas kapinėse atnaujintas balandžio pradžioje, o po žiemos kai kur pasitaikė gedimų, dėl kurių vanduo nebuvo tiekiamas arba priešingai - kliokė į visas puses.
"Kai buvo šalnos naktimis, buvo probleminių dalykų, kai šaltis sugadino vandens kolonėles ir teko jas remontuoti. Tačiau dabar problemos nebeturime, viskas yra sutvarkyta. Tokias vandentiekio avarijas tvarko labai operatyviai - avariją turi lokalizuoti per dvi valandas. Tačiau jeigu neįmanoma greitai sutvarkyti, vanduo užsukamas ir gretimoms kolonėlėms, kad nebėgtų, o darbai atliekami per keletą dienų", - dėstė Kapinių priežiūros skyriaus vedėja.
Šiuo metu, pasak Z. Stankienės, "žieminiai" darbai kapinėse jau baigti, pradedama ruoštis šienavimo sezonui, nes jau aukšta žolė.
Rašyti komentarą