Klaipėda šiuolaikiškai pasitiko eurą

Klaipėda šiuolaikiškai pasitiko eurą

Sausio 1-osios naktį tūkstančiai Klaipėdos gyventojų ir miesto svečių ne tik triukšmingai atšventė Naujuosius metus, bet ir pasitiko naują valiutą – eurą. Uostamiestyje, Teatro aikštėje, apsilankę šalies gyventojai aktyviai dalyvavo interaktyviame žaidime, grožėjosi euro pasitikimui sukurtomis specialiomis vaizdo instaliacijomis, o artėjant vidurnakčiui – kartu audringai skaičiavo laiką iki euro įvedimo.

Finansų ministerijos iniciatyva, bendradarbiaujant su savivaldybėmis, surengti šventiniai euro laukimo renginiai Klaipėdoje prasidėjo dar gruodžio 31 d. vidurdienį. Beveik pusė šimto miesto gyventojų ir svečių išmėgino savo jėgas specialiame euro įvedimui skirtame interaktyviame žaidime bei viktorinose.

Šventiškai nusiteikusių klaipėdiečių akį traukė ir įvairios vaizdo instaliacijos – gruodžio 31 d. nuo 13 val. Teatro aikštę nušvietė didžiulis kubas, o nuo 21 val. klaipėdiečiai galėjo grožėtis specialia video projekcija, atspindėjusia Lietuvos istorinius faktus, susijusius su šalies kelione į Vakarų bendruomenę. Gedimino laiškai lotynų kalba, Lietuvos krikštas, Vilniaus universiteto įkūrimas, Lietuvos tapimas pilnateise Europos Sąjungos ir NATO nare – tai vieni iš šalies integracijos į Vakarų pasaulį faktų.

Artėjant vidurnakčiui miesto gyventojai ir svečiai skaičiavo laiką iki euro įvedimo, o laikrodžiams skelbiant vidurnaktį, euro pasitikimą vainikavo video projekcijos kulminacija.

„Kiekvienais metais su šeima ateiname į Teatro aikštę pasižiūrėti Naujametinių fejerverkų. Šiais metais buvome maloniai nustebinti ir kitomis veiklomis – ne kasmet mūsų mieste vyksta tokios Naujųjų metų šventės. Vaikams labai patiko šviečiantis kubas ir žaidimai – ypač laimėti prizai. O mums su žmona – video projekcija. Gaila, kad ne kasmet įvedamas euras“, – juokavo Klaipėdoje gyvenantis Darius.

Teigiamais įspūdžiais dalinosi ir Klaipėdoje studijuojanti Justina. „Esu iš Panevėžio ir pirmąsyk Naujus metus sutinku Klaipėdoje – nusprendžiau pasilikti čia, o ne grįžti į gimtąjį miestą. Man patiko vaizdo projekcija – patiko, kaip vaizdžiai nupasakota Lietuvos istorija“, – teigė Justina.

Naujųjų metų išvakarėse klaipėdiečiai taip pat galėjo pasigardžiuoti ir specialiu nealkoholiniu euro kokteiliu.

Eurą Lietuvoje įvedus nuo 2015 metų sausio 1 dienos, Lietuva tapo devynioliktąja euro zonos nare.

Sidebar placeholder