Klaipėdoje visi keltais grįžtantys keleiviai bus tikrinami greitaisiais koronaviruso testais

Klaipėdoje visi keltais grįžtantys keleiviai bus tikrinami greitaisiais koronaviruso testais

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas aptarė, kokios naujovės laukia, priimant keltais grįžtančius keleivius. Vėl numatyta pokyčių: greitaisiais testais bus tikrinami visi grįžtantieji.

Pirmadienį į Klaipėdą atvyko ir sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, apžiūrėjo Centrinį keleivių terminalą, kur švartuojasi keltai. Anot jo, pirmadienį, 17 val. atvykus keltui, keleiviai jau bus testuojami greitaisiais testais.

Kaip teigė viceministras, atsisakyti keltų negalima – taip užtikrinamas prekių srautas su kitomis šalimis. Lygiai taip pat, anot jo, negalime atsisakyti ir vilkikų judėjimo. Klaipėdos meras V.Grubliauskas dar konferencijos išvakarėse tikino, kad keltais grįžusiems žmonėms bus atliekami greitieji kraujo testai, parodysiantys, ar žmogus užsikrėtęs, ar ne.

Po tokio testo, kuris nėra itin tikslus, bus žinoma, ar žmogui būtina dar paimti tepinėlį, ar ne.

Tokių greitųjų testų, anot mero, kol kas pakaks 2-3 dienom. A.Šešelgis pasakojo ir apie lietuviškus respiratorius, kurie netrukus pasieks rinką. Ligonines jau pasieia iš Kinijos atgabentos apsaugos priemonės.

Pirmiausiai apsaugos priemonės pasieks vadinamąsias klasterines, aptarnaujančias regionus, ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje bei greitosios pagalbos dispečerines.

Netrukus priemonių bus suteikta ir kitoms ligoninėms. Tiesioginės konferencijos metu meras sužinojo ir apie naujus valdžios sprendimus apskritai stabdyti keltus.

„Informacija vis kinta, jei sprendimas bus toks priimtas, mes jam irgi būsime pasiruošę“, –aiškino jis. Savaitgalį Klaipėdoje buvo patikrinti septyni keltai, grįžę iš Švedijos ir Vokietijos. Pirmadienį Klaipėdoje aptarta galimybė įkurti karščiavimo kliniką.


Sidebar placeholder