Turguje susirinko pilna mašinų stovėjimo aikštelė, jame prekiavo žmonės iš daugiau nei 50 automobilių. Prekių buvo įvairių – nuo drabužių iki antikvariato.
„Mintis surengti tokį turgų Klaipėdos senamiestyje gimė vieną savaitgalį, kai su šeima dalyvavome dviejuose skirtinguose bagažinių turguose“,– sako „Senamiesčio bagažinių turgaus“ iniciatorė Erika Cibulskienė. Moteris tokios iniciatyvos ėmėsi norėdama suburti žmones, pakviesti juos bendradarbiauti ir bendrauti, padėti vieni kitiems.
Vaikiškais drabužiais prekiavusi Vitalija apie turgų sužinojo iš draugės, matė skelbimus internete. Moteris turgaus pabaigoje sakė, jog pardavė daugiau nei trečdalį drabužių: „Pigiausi drabužiai kainuoja maždaug 30 centų, brangiausias – 10 eurų. Kainos – simbolinės, nes norisi atsikratyti nereikalingais daiktais, ne uždirbti.” Vitalija prekiauja pirmą kartą, tačiau yra dažna panašių renginių dalyvė. Moteris tikisi, jog tokių renginių Klaipėdoje daugės.
Klaipėdietė Monika, prekiaujanti moteriškais drabužiais, apie renginį sužinojo iš socialinių tinklų. Moteris sakė, jog žmonės perka įvairias prekes net neatsižvelgdami į kainą: „Tikėjausi, kad greičiau nupirks pigiausius drabužius ir batus, kainuojančius keletą eurų, bet pirmiausia išgraibstė brangiausius – kainuojančius 7 – 8 eurus.” Kainas Monika sugalvojo spontaniškai, atvykusi į turgų.
Vytautas ir Roberta prekiavo sendaikčiais, vežtais iš užsienio. Apie turgų sužinojo iš socialinių tinklų, panašiuose renginiuose yra prekiavę. Porai pavyko parduoti vos keletą prekių, tačiau dažnai žmonės paprašo jų kontaktų ir sako susisieksią su prekeiviais vėliau. Visi poros pirkėjai – lietuviai, bet prekes apžiūrinėjo į turgų atvykę vokiečiai bei anglai. Kainas Vytautas ir Roberta nustato pagal daiktų būklę: „Jei prekė nauja, o jos rinkos kaina, pavyzdžiui, 10 eurų, parduodame už 13 eurų. Jei prekė prastesnės būklės – už 6-7 eurus.” Jaunuoliai sakė, jog daug žmonių linkę derėtis, o jei prekeiviai mato, jog pirkėjai atkakliai derasi, yra pasiryžę kainą nuleisti iki 20 proc.
Savanoriška šunų ir katinų prieglauda „Linksmosios pėdutės“ turguje siūlė sudalyvauti loterijoje be pralaimėjimo arba nusipirkti knygelę vaikams, už kurią gautos lėšos bus skirtos prieglaudai išlaikyti. „Knygos idėja gimė dėl dviejų priežasčių - kaip gelbėjimosi ratas, kadangi prieglaudos padėtis šiuo metu yra labai sunki, taip pat ji skatina vaikų, tėvelių gerumą, galbūt šie susidomės ir pasiryš priglausti augintinį”,– sakė prieglaudos savanorė Simona. Iš viso turgui baigiantis prieglaudai pavyko parduoti šešias knygeles, o loterijoje surinkti apie 40 eurų.
Turgų, esant palankioms oro sąlygoms, planuojama rengti kiekvieną priešpaskutinį mėnesio sekmadienį.
Rašyti komentarą