Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės
Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės

Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko mugės uostamiesčio Teatro aikštėje dėl pandemijos surengti nepavyko.

"Mes švenčiame Kazimierines, prisiminame šventąjį Kazimierą, kurio garbei skirta ši diena, sveikiname vieni kitus su vardo diena ir su prasidėjusiu pavasariu. "Youtube" įkėlėme filmuotą siužetą su mano, Klaipėdos mero sveikinimu, pasakojimu apie Kaziuko mugės simbolį - verbą.

Mugė - graži šios šventės tradicija, kurią norime išsaugoti ir puoselėti gyvai pristatydami tardicinius amatus, tautodailės dirbinius", - sakė Klaipėdos krašto Kazimierų bendrijos pirmininkas Kazimieras Vizbaras.

Klaipėdoje mugė šiemet būtų jau 29-oji, tačiau dėl COVID-19 pandemijos ji atšaukta.

"Daug kas dėl to liūdėjo. Į Klaipėdos Kaziuko mugę suvažiuodavo ne tik šio regiono amatininkai, bet ir iš Alytaus, Vilniaus, daug latvių atvykdavo.

Virtuali mugė, mūsų nuomone, tik komercinis reiškinys, iškreipiantis mugės tradiciją, tad tokios net nebandėme organizuoti", sakė K. Vizbaras, visiems linkėdamas sulaukti kitų metų ir tikros Kaziuko mugės.

Mugėse nedalyvauja

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė antrino, kad tradicinius amatus Lietuvoje puoselėja daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, kuriems naujosios technologijos yra svetimos.

"Mūsų regione ne itin daug tautodailininkų ir mugėse dalyvauja. Jiems rankdarbiai yra daugiau kaip saviraiškos būdas, ne pragyvenimo šaltinis. Tad virtualiose mugėse dalyvauja nebent jaunesni meistrai", - sakė V. Šmitienė.

Pasak pašnekovės, jau nuo Kalėdų feisbuke kai kurie tautodailininkai kėlė savo dirbinius į populiarią grupę "Mugė į namus", tačiau skundėsi, kad pirkėjų nedaug sulaukė.

"Man regis, kad dabar tokia situacija, kad žmonės nelabai nori leisti pinigus tautodailės dirbiniams. Juk net gimtadienių niekas nešvenčia dabar, kad dovanoms ką pirktų", - pastebėjo V. Šmitienė.

Virtuali mugė "užlūžo"

Didžiausia šalyje Vilniaus Kaziuko mugė šiemet surengta virtualioje erdvėje, adresu www.craftson.lt. Pasak vieno iš šio projekto iniciatorių Renaldo Gražio, "Craftson.lt - tai vieta, kur autorinių darbų kūrėjai bei gamintojai galės pristatyti savo dirbinius.

"Ko gero daugeliui tradicinės Kaziuko mugės dalyvių, kuriančių tradicinius, rankų darbo gaminius yra didelis iššūkis susikurti ir administruoti savo e-parduotuvę, o lankytojui - atrasti šiuos talentus. Tikiu, kad ši platforma padės sujungti kūrybiškumą ir meistrystę, tradiciją ir šių dienų galimybes lengvai, o svarbiausia saugiai įsigyti kažką originalaus, gražaus ir ypatingo", - pranešime spaudai sakė R. Gražys.

Virtualios mugės startas, numatytas 14 val., nebuvo sklandus. Puslapis internete numatytu laiku buvo nepasiekiamas, o vėliau veikė su trikdžiais.

Klaipėdos Kazimierų bendrijos sveikinimas:

Raktažodžiai
Sidebar placeholder