Klaipėdos pilies muziejų papildys dvi ekspozicijos

Klaipėdos pilies muziejų papildys dvi ekspozicijos

Klaipėdos piliavietės rytinėje kurtinoje šiuo metu rengiama Antrajam pasauliniam karui skirta ekspozicija "Muziejus 39/45" ir jau dėliojamas veiksmų planas dėl interaktyvios archeologijos ekspozicijos įrengimo šiaurinėje kurtinoje.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas, jo pavaduotoja Elida Mantulova ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys aptarė Pilies muziejaus plėtros planą.

Pasak J. Genio, šiuo metu komanda iš Vilniaus rengia ekspoziciją "Muziejus 39/45" rytinėje piliavietės kurtinoje: salėje klijuoja panoraminius fototapetus su Klaipėdos miesto vaizdais, vasarį turėtų atvežti ir kai kuriuos eksponatus. Antrajam pasauliniam karui skirta muziejaus ekspozicija, direktoriaus teigimu, bus užbaigta iki šių metų pabaigos.

"Sykiu pradėjome pasiruošimą ekspozicijos rytinėje kurtinoje įrengimui. Jau yra pateikta paraiška dėl paramos šiai ekspozicijai įrengti iš struktūrinių Europos Sąjungos fondų. Atsakymo laukiame šio mėnesio pabaigoje arba kito pradžioje.

Su Savivaldybės administracijos vadovais sutarėme dėl šios ekspozicijos techninio projekto konkurso. Jį reikėtų skelbti kuo greičiau, nes šiais metais jau norėtume turėti parengtą techninį projektą, kad iki 2018-ųjų vasaros ekspozicija būtų įrengta", - lūkesčius įvardino J. Genys.

E. Mantulova patvirtino, jog konkurso sąlygos Savivaldybės administracijoje bus spėriai parengtos.

"Su muziejaus vadovu sutarėme, jog techninio projekto parengimui ir įgyvendinimui bus skelbiamas vienas viešųjų pirkimų konkursas. Tokiu būdu bus sutaupytas laikas", - sakė ji.

J. Genys pažymėjo, jog rytinėje kurtinoje planuojama labai moderni ir interaktyvi archeologijos ekspozicija.

"Ekspozicija bus išdėstyta per dvi sales, kurių bendras plotas 1 400 kv. metrų. Vienoje salėje bus įkurta šiuolaikiška archeologo laboratorija, kurioje apžiūrint praeitų metų archeologinių tyrimų atodangas ir radinius būtų atskleidžiama archeologo darbo specifika.

Kitos salės idėja - pademonstruoti, kaip archeologiniai radiniai tampa istoriniu pasakojimu. Ekspozicija būtų orientuota į Klaipėdos miesto gyvenimą XVII amžiuje, detalizuojant juvelyrikos, prekybos ir kitas tuo metu miesto gyvenime itin reikšmingas sritis", - trumpai koncepciją pristatė muziejaus vadovas.

Įrengus ekspoziciją rytinėje kurtinoje, Klaipėdos pilies muziejų iš viso sudarys keturios ekspozicijos. Šių metų pavasarį planuojama didelė tarptautinė konferencija, kurioje bus svarstomas tolesnis Klaipėdos pilies tūrio atstatymo scenarijus ir galimybės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder