Klaipėdos pramonininkai 2019-ųjų nekeikia
Klaipėdos pramonininkai 2019-ųjų nekeikia

Penktadienį Klaipėdos koncertų salėje vykusiame Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) kalėdiniame vakarėlyje mėgautasi puikiu Klaipėdos kamerinio orkestro ir pasaulinio garso pianistės Mūzos Rubackytės koncertu, aptari besibaigiantys metai, klausytasi Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidento Roberto Dargio revoliucingos kalbos, o „Gintarinė plunksna“ šiemet įteikta „Vakarų ekspreso“ vyriausiajam redaktoriui Gintarui Tomkui.

“Nuotaika puiki, metai geri. Nors visi šneka apie artėjančią krizę, bet mūsų įmonių rezultatai geri, skųstis negalime. Asociacijai irgi geri metai, dirbome gana aktyviai. Per vidurį metų pasikeitė vykdomoji direktorė, džiaugiuosi, kad Jolanta Juškevičienė sėkmingai įsitraukė į visus reikalus. Aktyviai dirba mūsų komitetai, ypač Švietimo komitetas. Džiugu, kad padarėme daug projektų. Tikrai turime kuo pasidžiaugti. Visi kalba, kad bus blogai, bet tai vis neateina. Man atrodo, kad mes įsišnekame , - sakė KPA prezidentas Darius Butvydas.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, 2019-ieji buvo išskirtiniai, nes labai daug pokyčių įvyko daugelyje sričių. Jis pasidžiaugė kad Savivaldybės administracija bendradarbiauja su pramoninkais, pasak jo, tai yra miesto energetinis užtaisas. „Kitais metais mūsų laukia daug sunkumų, daug išbandymų. Reikia tam ruoštis, kad krizė pas mus nedrįstų užeiti“, - sakė meras pramonininkų vakarėlyje.

R. Dargis mano, kad šie metai buvo geri ir pramoninkams, ir valstybei. Nemažai pramonininkų užkariavo naujas rinkas, ekonomika augo. Pasak jo, Lietuva turi pasaulinio lygio kultūrą, jos menininkai pasirodo geriausiose pasaulio salėse, šalies vardą garsina sportininkai, tačiau ne viskas Lietuvoje gerai. „Niekas nepasakys, kad jos politikai yra pasaulinio lygio. Šalyje vyksta mažo miestelio lygio politikavimas. O pasaulis, nuo kurio yra priklausoma ir Lietuva, persitvarko. Mūsų šalyje vadovauja žmonės, nematantys ilgo planavimo horizonto. Nauji įstatymai, nauji mokesčiai sukuria jausmą, kad stovime ant nestabilaus ledo. Dabartinė politika šalyje primena chaosą. Nė vienas mes negalime stovėti nuošalyje, nes ateina sudėtingi metai“ - kalbėjo jis.

Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas mano, kad Klaipėda yra pavyzdys, kaip turi būti tvarkomas miestas. „Būtų mano valia, aš sostinę kelčiau į Klaipėdą“, - sakė jis.

KPA turi gerą tradiciją – kasmet „Gintarinės plunksnos“ nominaciją skiria žiniasklaidos atstovui, kuris aktyviai ir objektyviai rašo apie verslą, atspindi jo aktualijas. Tai daroma jau 14 metų. Pasak D. Butvydo, tikrų klaipėdietiškų žinių vis mažėja. Po ilgų diskusijų šiemet nuspręsta 14-ąją „Gintarinę plunksną“ skirti dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyriausiajam redaktoriui G. Tomkui už pastangas išlaikyti klaipėdietišką žinių veidą, už socialiai atsakingo verslo skatinimą. „Šį apdovanojimą priimu, kaip viso savo kolektyvo įvertinimą“, - sakė redaktorius.

Sidebar placeholder