Klaipėdos rajono gyventojams - nemokamos sporto treniruotės

Klaipėdos rajono gyventojams - nemokamos sporto treniruotės

Klaipėdos rajono gyventojai nuo 35-erių metų amžiaus kviečiami į nemokamas sveikatinimo treniruotes. Grupines treniruotes rajono gyvenvietėse veda patyrę sporto centro treneriai.

Kvietimą sportuoti socialiniame tinkle "Facebook" išplatino Klaipėdos rajono savivaldybė, skatinanti didesnį gyventojų fizinį aktyvumą. Grupinės treniruotės organizuojamos du kartus per savaitę. Treniruočių tikslas - išlaikyti ir pagerinti žmonių sveikatą, sumažinti antsvorį, sustiprinti kūną, palaikyti gerą savijautą ir nuotaiką.

Dirba profesionalai

Treniruotės vedamos pagal kvalifikuotų Klaipėdos rajono sporto centro trenerių parengtą programą. "45 minučių trukmės treniruotę sudaro trys dalys. Pradedame langva, apšildančia kūną mankšta.

Tada atliekame jėgos pratimus su savo kūno svoriu, su gimnastinėmis gumomis, lengvais 1 kg svareliais, stepais. Užbaigiame treniruotę kūno tempimo pratimais tiems raumenims, su kuriais dirbome treniruotės metu", - pristatė užsiėmimų struktūrą treneris Tadas Vitkauskas, kuris sportuoja su Klaipėdos rajono gyventojais Vėžaičių, Dovilų, Kvietinių-Dauparų seniūnijose.

Pasak trenerio užsiėmimai vyks ne tik salėje, bet ir lauke. "Rajono Savivaldybė seniūnijose jau įrengė ir dar įrengs naujus lauko treniruoklius. Svarbu, kad žmonės išmoktų jais naudotis taisyklingai, kad nesusižalotų.

Mūsų tiksas - parodyti žmonėms, kaip sportuoti ir įkvėpti juos tai daryti. Dirbdami seniūnijose turime planų suformuoti ir savas komandas, organizuoti sportinius renginius", - entuziastingai kalbėjo treneris ir pasidžiaugė, kad net pavasarį, kai daugiau rajono gyventojų dėmesio reikalauja daržai ir sodai, norinčiųjų sportuoti susirinko gausus būrys.

"Dauparuose sportuoja net trys grupės: 23 žmonės nuo 35-erių iki 60 metų amžiaus ir 8 vyresni žmonės, Ketvergiuose 13 žmonių", - skaičiavo T. Vitkauskas ir vylėsi, kad rudenį sportuojančiųjų Klaipėdos rajone bus dar daugiau.

Gargžduose dirbantis treneris Romas Žilius surinko dvi grupes sportuoti panorusių žmonių. "Dauguma užsiregistravusiųjų - 40-50 metų moterys.

Daugelis jų stokoja fizinės veiklos. Tad išskirtinį dėmesį skiriame nugaros raumenims sustiprinti, efektyviems jėgos ir tempimo pratimams", - sakė treneris.

Tirs sporto poveikį

Priekulės, Agluonėnų, Sendvario ir Kretingalės seniūnijose dirbanti trenerė Edita Ungurytė treniruotes pradės nuo gegužės 7 d.

"Šiuo metu grupės yra renkamos ir žmonės testuojami. Bendradarbiaudami su Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru atliekame žmonių sveikatos tyrimą prieš pradedant sportuoti: matuojame kraujo spaudimą, atliekame balanso, ėjimo ir kitus nesudėtingus testus.

Po kurio laiko vėl atliksime tuos pačius testus ir tirsime, kaip fizinė veikla veikia sveikatą", - pasakojo E. Ungurytė.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai sportuoti pradėjusiems rajono gyventojams pasiūlys ir daugiau paslaugų. "Bus skaitomos paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą, taisyklingą mitybą, svorio kontrolę. Kompleksinė pagalba yra pati efektyviausia.

Tuo jau įsitikinome panašias paslaugas teikdami rajono senjorams", - sakė Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė.

Anot pašnekovės, po to, kai pasitvirtino fizinio aktyvumo ir sveikatinimo programa, skirta 60 metų ir vyresniems žmonėms, nuspręsta jauninti tikslinės grupės amžių ir anksčiau pradėti formuoti sveikesnio gyvenimo įgūdžius.

"Lietuva Europoje išsiskiria ypač dideliu serganmumu kraujagyslių ir širdies ligomis.

Klaipėdos rajono savivaldybė nepatenka į šalies savivaldybių, kuriose sergamumas didžiausias, dešimtuką, tačiau privalome dirbti, kad pasiektume Europos lygį", - pažymėjo N. Tarvydienė.

INFORMACIJA

Norintieji lankyti nemokamus sporto užssiėmimus kviečiami susisiekti su sporto specialistais.
Veiviržėnų, Endriejavo, Judrėnų sen. - Inga Rimkuviene, tel. 8 648 41661, el. p. [email protected]
Vėžaičių, Dovilų, Kvietinių-Dauparų sen. - Tadas Vitkauskas, tel. 8 657 45405, el. p. [email protected]
Priekulės, Agluonėnų, Sendvario ir Kretingalės sen. - Edita Ungurytė, tel. 8 605 00860, el. p. [email protected]
Gargždų - Romas Žilius, tel. 8 603 71322, el. p. [email protected]

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder