Klaipėdos uoste lankosi JAV karinis laivas

Klaipėdos uoste lankosi JAV karinis laivas

Liepos 17 – 20 d. Klaipėdos uoste lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno karinis laivas „USS John Dunham“ (DDG-109).

Eskadrinio minininko „USS John Dunham“ apsilankymas Klaipėdoje demonstruoja besitęsiančias JAV karinių pajėgų pastangas stiprinti ryšius su NATO sąjungininkais ir regioniniais partneriais, siekiant bendro tikslo užtikrinti taiką ir stabilumą Baltijos regione.

Viešnagės Klaipėdoje metu laivo vadas ir jį lydinti delegacija mandagumo vizitu lankysis pas Klaipėdos miesto merą, Karinių jūrų pajėgų vadą, vyks kiti oficialūs renginiai. Klaipėdoje viešinčio JAV laivo įgula kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais vykdys ekskursijas vieni kitų kariniuose laivuose, taip pat varžysis draugiškose futbolo varžybose.

Jau tapo tradicija, kad į Klaipėdą atvykusių JAV karinių laivų įgulos organizuoja labdaros, socialinius ir kitus geros valios renginius. Liepos 18d. laivo „USS John Dunham“ (DDG-109) įgula lankysis Klaipėdos vaikų globos namuose „Rytas“, kur kartu su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariais neatlygintinai atliks smulkius globos namų remonto ir dažymo darbus, taip pat surengs sporto ir laisvalaikio renginį globos namų auklėtiniams. Liepos 18d. laivo „USS John Dunham“ (DDG-109) įgula lankysis vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos Gintaras“, kurioje taip pat vaikams surengs laisvalaikio ir bendravimo renginį.

Centriniame Klaipėdos terminale prisišvartavusiame laive USS „John Dunham” bus sudarytos sąlygos iš anksto užsiregistravusiom įvairių Klaipėdos bendruomenių, jaunimo ir kitų organizacijų grupėms lankytis ekskursijose po šį karo laivą.

Laivas „USS John Dunham“ sausio 27 dieną išplaukė iš Norfolko uosto Virdžinijos valstijoje ir dalyvauja JAV 6-osios karinės jūrų flotilės operacijose, kurių tikslas yra palaikyti šalies nacionalinius interesus Europoje. JAV 6-oji flotilė, įsikūrusi Neapolyje, Italijoje, siekdama prisidėti prie stabilumo ir saugumo užtikrinimo Europoje ir Afrikoje, atlieka įvairias jūrinio saugumo operacijas ir kartu su partneriais dalyvauja kitose bendradarbiavimo misijose.

JAV kariniai laivai Klaipėdos jūrų uoste lankosi kas 1–2 metai. Pastarąjį kartą JAV karinis laivas Klaipėdoje lankėsi 2014 metais, tai buvo JAV karo laivyno eskadrinis minininkas USS OSCAR AUSTIN (DDG-79). Taip pat 2012 metais kreiseris USS „Normandy“ (CG-60) dalyvavo Lietuvos teritoriniuose vandenyse vykusiosiose tarptautinėse pratybose BALTOPS 2012. 2011 metų vasarą Klaipėdos jūrų uoste buvo apsilankiusi JAV karinio laivyno fregata USS CARR (FFG-52).

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder