Miesto padėkos ženklą įteiks maltiečiams
Miesto padėkos ženklą įteiks maltiečiams

Klaipėdos miesto tarybos Kolegija vienbalsiai pritarė mero Vytauto Grubliausko siūlymui Klaipėdos miesto vėliavą už geriausią praėjusių metų darbą skirti Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentui Broniui Einars. Taip pat įvardinta, kam Vasario 16-ąją bus suteikta garbė pakelti šalies vėliavą.

Pasak uostamiesčio mero V. Grubliausko, Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė jau ne vieną dešimtmetį aktyviai, neatlygintinai ir altruistiškai veikia mieste. Kasmet organizuojama paramos akcija „Maltiečių sriuba“ prisideda prie vienos jautriausių ir, deja, vienos skurdžiausių visuomenės grupių - senjorų - kasdienybės praskaidrinimo, o surinktos paramos lėšos - prie gyvenimo kokybės gerinimo.

Organizacijos savanoriai nuolat prisideda ir prie kitų jautrių visuomenės grupių (neįgaliųjų, pabėgėlių, specialiųjų poreikių turinčių vaikų) integracijos ir visavertiško gyvenimo užtikrinimo.

"Tai tikrai yra gera proga padėkoti šiai organizacijai parodant pagarbą viso miesto vardu. Juolab kad Maltos ordino Klaipėdos padalinys švenčia jau 30-uosius savo gyvavimo ir veiklos metus. Ir nors apdovanojimas skiriamas už vienerių metų darbus, pati organizacija juos daro jau tris dešimtmečius", - penktadienį vykusiame Kolegijos posėdyje kalbėjo meras.

Kolegijos narys Aidas Kaveckis posėdžio metu akcentavo šio apdovanojimo svarbą.

„Esu vienas iš Kolegijos narių, kuriam 2013 metais teko gauti šį apdovanojimą už "Meridiano" atstatymą. Galiu pasakyti, kad tai yra įspūdingas ir labai garbingas apdovanojimas, kuris išlieka visam gyvenimui. Žiūrint į maltiečių pastangas – apdovanojimas jiems bus didžiulė paskata ir toliau tęsti savo gerus darbus ir paskatins prie jų prisidėti ir kitus", - pabrėžė A. Kaveckis.

Mero teikimui Kolegija pritarė vienbalsiai.

Taip pat paaiškėjo, kad šių metų Vasario 16-osios valstybinės vėliavos pakėlimo garbė atiteks Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojui, Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjui dr. Sigitui Stonkui. Jis nuo pat pirmosios pandemijos bangos kaip savanoris perėjo į Infekcinių ligų korpusą ir dirbo ten Reanimacijos skyriuje.

"Tuo metu buvo labai daug nežinomybės ir daug kas į susidariusią situaciją žiūrėjo labai atsargiai. Tačiau gydytojas Sigitas Stonkus nuo pradžių iki šios dienos tebedirba ne tik šiame skyriuje, bet ir eina pareigas savo kasdieniame, nuolatiniame darbe. Būtent per jo asmenį bus pagerbta visa Klaipėdos medikų bendruomenė už pastangas, pasiaukojimą ir žygdarbius, kuriuos jie padarė praėjusiais metais ir tęsia iki dabar", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Sidebar placeholder