Naujas projektas išgąsdino zoologijos sodo savininkus

Naujas projektas išgąsdino zoologijos sodo savininkus

Per šalį nusirito pasipiktinimo banga dėl Aplinkos ministerijos rašto Klaipėdos zoologijos sodui dėl jame laikomų gyvūnų gyvenimo sąlygų gerinimo. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad situacija yra kiek kitokia. Tokius raštus gavo dauguma institucijų ir konkrečiai Klaipėdos zoologijos sodui jis tikrai nebuvo adresuotas.

Klaipėdos zoologijos sodo vadovas Edvardas Legeckas teigia, kad logiškai mąstantis žmogus turėtų suprasti, jog reikalavimai parašyti neadekvačių žmonių. "Visos gautuose raštuose pateiktos sąlygos, atrodo, buvo niekieno net neperskaitytos prieš jas pateikiant man. Ten nėra jokio konkretumo. Viskas, kas parašyta, išlaužta iš piršto. Neva nori gerinti zoologijos sode gyvenančių gyvūnų sąlygas, bet pateikti reikalavimai tam pasiekti yra nerealūs. Pavyzdžiui, liūtų narvuose turi būti kietas gruntas, kad galėtų nusidilinti kanopas, stepiniam šuniukui turi būti įrengtas baseinas, kad galėtų maudytis, ir t. t.", - kalbėjo E. Legeckas.

Anot Aplinkos ministerijos vyriausiosios specialistės Lauros Janulaitienės, gautas raštas buvo suprastas ne visai taip. "Aplinkos ministerija parengė laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių keitimo projektą, kuriuo yra tikrinami žinduolių bei paukščių voljerų dydžiai. Šis projektas yra įkeltas į teisės aktų sistemą, kad būtų galima jį derinti su visuomenės suinteresuotomis pusėmis", - pasakojo L. Janulaitienė.

Specialistė akcentuoja, kad Klaipėdos zoologijos sodui šis dokumentas yra išsiųstas peržiūrėti ir pastaboms pateikti. Jis nėra adresuotas konkrečiai vien tik šiam zoologijos sodui. "Šitą raštą gavo ir Lietuvos ornitologų draugija, ir nevyriausybinės organizacijos, ir Gamtos tyrimų centras, ir veterinarinė tarnyba - visos institucijos, susijusios su laukinių gyvūnų laikymu. Iki gruodžio 9 dienos mes prašome pateikti pastabas, kur šie suinteresuoti asmenys mato klaidas, neatitikimus, ir išsakyti savo nuomonę. Pagal tai mes taisysime projektą ir tik tada jį patvirtinsime", - aiškino pašnekovė.

Po projekto patvirtinimo visi suinteresuoti asmenys turės pereinamąjį laikotarpį, per kurį turės įgyvendinti projekte patvirtintus reikalavimus. Šiuo metu nurodoma, kad pereinamasis laikotarpis yra 18 mėnesių. Tačiau, anot L. Janulaitienės, jis gali trumpėti arba, atvirkščiai, būti pailgintas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder