Naujasis Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje atnaujins karių skulptūrą
Naujasis Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje atnaujins karių skulptūrą

Rusijos generaliniu konsulu Klaipėdoje dirbęs Aleksandras Gračiovas savo postą perleido kitam diplomatui Jevgenijui Choroško. Jis jau atvyko į uostamiestį ir pradėjo eiti savo pareigas.

Generalinio konsulato šventiniame vakare atsisveikindamas su bendradarbiais 65 metų A.Gračiovas Rusijos ir Lietuvos santykius pavadino tiesiog skęstančiais, bet išreiškė viltį, jog netolimoje ateityje jie pagerės.

„Manau, kad mūsų broliškų, kaimyninių, gilias santykių šaknis turinčių tautų perspektyvos yra puikios – lietuvius ir rusus jungia kur kas daugiau nei skiria”, – kalbėjo penkerius metus konsulo pareigas Klaipėdoje ėjęs A.Gračiovas.

Kadenciją baigusio konsulo žmona Irina Gračiova negailėjo komplimentų Lietuvai ir Klaipėdai, jos gyventojams: „Šią šalį pamilome visa siela, tai nuostabus kraštas. Bet labiausiai mes pamilome žmones – klaipėdiečius, kurie tapo mūsų draugais”.

A.Gračiovas, lydimas taip pat savo kadenciją baigiančio nepaprastojo ir įgaliotojo Rusijos Federacijos ambasadoriaus Lietuvoje Aleksandro Udalcovo, atvyko į Klaipėdos Rotušę mandagumo vizito - atsisveikinti su meru Vytautu Grubliausku.

Uostamiesčio mero kabinete pamiršę protokolą Rusijos diplomatai daugiau kaip valandą trukusiame draugiškame pokalbyje aptarė apie pusėms aktualias problemas. Kalbėta ir apie Kaliningrado srities bei Klaipėdos bendradarbiavimo sutarties, kurį baigsis kitų metų pradžioje, pratęsimo galimybes.

Rusijos diplomatų paprašytas pagelbėti derinant regioninio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo klausimus su naująja Lietuvos vyriausybe, V.Grubliauskas patikino darysiąs, ką gali.

Susitikimo pabaigoje A.Udalcovas ir V.Gračiovas atkreipė dėmesį į Klaipėdos parke stovinčią menininko Rimanto Dauginčio sovietmečiu sukurtą skulptūrinę kompoziciją „Kariai“. Pasak diplomatų, Rusija pasirengusi savo lėšomis remontuoti esą avarinės būklės paminklą, bet tam reikia valdžios sutikimo.

V.Grubliauskas žadėjo tarpininkauti, kad nebūtų kliūčių suremontuoti skulptūrą šalia per Antrąjį pasaulinį karą Lietuvos pajūryje žuvusių karių kapaviečių, prie kurių klaipėdiečiai renkasi per Rusijos valstybines šventes

Klaipėdos meras savo ruožtu pasigedo tikslesnės informacijos apie situaciją Kaliningrado srityje dėl COVID-19 –kol kas Lietuvą iš kaimyninės srities pasiekia rožinėmis spalvomis piešiamos žinios. Diplomatai žadėjo pagalbą.

Baigęs Maskvos universitetą A.Gračiovas diplomato karjerą pradėjo SSRS pasiuntinybėje Sirijoje. Dirbo Rusijos Užsienio reikalų ministerijos Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos, Šiaurės Amerikos, Užsienio politikos, Bendravimo su Didžiojo aštuonetuko, Valstybės protokolo departamentuose,

Kurį laiką dirbęs dirbęs ir JAV ambasadoje, pasiuntiniu patarėju Egipte tarnavę A.Gračiovas moka arabų kalbą.

Naujuoju Rusijos generaliniu konsulu Klaipėdoje paskirtas J.Choriško dėl sugriežtinto karantino kol kas dar oficialiai neprisistatė nei uostamiesčio valdžiai, nei savo pavaldiniams.

Iš Rostove prie Dono kilęs J.Choriško 1987 metais Maskvoje baigė SSRS Užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių santykių institutą. Jam teko dirbti šioje ministerijoje, o paskui Rusijos ambasadoje JAV.

Prieš paskyrimą į Klaipėdą 55 metų J.Choriško vadovavo Rusijos URM Šiaurės Amerikos departamento Ryšių su Kanada skyriui. Generalinis konsulas yra vedęs, turi dukrą.

„Tikiuosi, situacija keisis į gerąją pusę, vėl galėsime plėtoti Rusijos ir Lietuvos ryšius visomis kryptimis. Saugokite save ir būkite sveiki!”, – nuotoliniu būdu pirmąsias žinias pasiuntė naujai paskirtas konsulas.

Sidebar placeholder