Kovo 15 d. rinkėjai turės galutinai apsispręsti, kas vadovaus miestui: dabartinis meras liberalas Vytautas Grubliauskas ar konservatorė Agnė Bilotaitė. Pasak politologų, partijų ar buvusių konkurentų išreikštas rėmimas dar nereiškia, kad ir rinkėjai taip balsuos.
Palaikys dabartinį
Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos "Valdemaro Tomaševskio blokas" vedlė Irina Rozova akcentavo, kad su partiečiais pasitarta ir nuspręsta, kad jie palaikys dabar dirbantį merą.
"Su ponu Grubliausku dirbome praėjusią kadenciją, pažįstame jį kaip padorų žmogų", - akcentavo I. Rozova, kurios manymu, kartu su liberalais buvo padaryta nemažai naudingų darbų miestui, tad būtų logiška juos kartu ir tęsti.
Tokios pat pozicijos laikėsi ir buvęs "Tvarkos ir teisingumo" kandidatas į merus Artūras Razbadauskas. Politikas akcentavo, kad dar neįvyko susirinkimas, kuriame būtų galutinai nuspręsta, bet linkstama į liberalų pusę.
"Dirbome su jais praėjusioje kadencijoje, tad tikėtina, kad tęsime palaikymą", - šnekėjo A. Razbadauskas. Anot jo, pagrindinis argumentas yra tas, kad žmonės, nustumdami į užribį opozicines partijas, parodė pasitikėjimą valdančiaisiais, o tai yra priežastis tęsti bendradarbiavimą.
Pagal Lietuvos rusų sąjungos sąrašą vienintelis į miesto Tarybą patekęs Viačeslavas Titovas taip pat tvirtino dar tvirtai su partiečiais nenusprendę, bet linkstama į dabartinio mero pusę.
"Yra savų pliusų ir minusų, bet dar diskutuosime penktadienį arba pirmadienį", - sakė politikas.
SUNKU. Anot politologų, merą pirmą kartą renkant tiesiogiai prognozuoti lemiamo turo laimėtoją yra sunku. Ryčio SAVICKIO nuotr.
Duos laisvą valią
Vieną kitą mandatą Taryboje gavusios partijos taip pat dar nėra galutinai apsisprendusios, bet savo partiečiams ir pasekėjams planuoja duoti laisvą valią rinktis.
Socialdemokratų vedlė Klaipėdoje Lilija Petraitienė teigė, jog po prezidiumo posėdžio buvo nuspręsta nepalaikyti nė vienos pusės.
"Savo rinkėjams ir partiečiams duosime laisvą valią patiems pasirinkti būsimą merą", - sakė L. Petraitienė.
Esą abi dėl posto besivaržančios pusės yra dešiniosios jėgos, tad ideologiškai kairieji negali išreikšti paramos nė vienai pusei.
Lietuvos laisvės sąjungos atstovams nepavyko iškovoti nė vieno mandato, o buvęs kandidatas į merus Benas Renatas Baltusis akcentavo, jog partiečiai balsuos laisva valia.
"Kiekvienas turi apsisprendimo teisę ir nenorime piršti savo nuomonės", - akcentavo politikas.
Trūksta patirties?
Nė vieno mandato neiškovoję Darbo partijos kandidatai ir jų lyderis Ivanas Romanovas dar neapsisprendė, ką palaikys antrajame rinkimų ture.
"Šiuo klausimu kalbėsimės kitą savaitę. Dėl rėmimo manyčiau, kad greičiausiai leisime balsuoti kaip kas norės", - neslėpė politikas, pridūręs, jog gali būti linkstama į V. Grubliausko pusę.
I. Romanovas akcentavo neturintis jokių asmeniškumų, tačiau, politiko manymu, A. Bilotaitei tapti mere dar trūksta politinės patirties ir amžiaus. Esą miesto struktūros ne iš lengvųjų: čia uostas, Laisvoji ekonominė zona ir kita, tad šiai pozicijai būtų tinkamesnis ilgiau politikoje esantis ir stiprus politikas V. Grubliauskas.
Visuomeninio rinkimų komiteto "Puteikis plius" vedlė Klaipėdoje Nina Puteikienė pabrėžė, kad komitetas nereikš paramos nė vienam kandidatui ir balsuos kaip nori.
"Nematau idėjinio skirtumo. Konservatoriai negalėtų būtų opozicijoje arba tai būtų vaidinimas, ypač kai kituose miestuose liberalai su konservatoriais eina į koalicijas", - šnekėjo Tarybos nare tapusi N. Puteikienė.
Sužinoti, ką palaikys "Klaipėdos" visuomeninio rinkimų komiteto bei Tautininkų sąjungos atstovai nepavyko, kadangi judėjimų lyderiai vakar buvo nepasiekiami.
"Pragmatiškiau remti potencialų nugalėtoją"
Saulius ŠILIAUSKAS, politologas, Klaipėdos universiteto Politikos mokslų katedros vedėjas
Partijų rėmimas nereiškia, kad ir rinkėjai taip balsuos. Kai viskas pakankamai aišku, tai pragmatiškiau remti potencialų nugalėtoją. Svarbus dalykas yra tai, kad Tėvynės sąjunga yra kryptinga, vertybiškai orientuota partija, rinkiminėje kampanijoje taip pat orientuota į konkrečius rinkėjų sluoksnius, tad tie, kurie, savęs nemato kaip partijos adresato, už juos ir nebalsuos. Konservatoriai visos Lietuvos mastu turi stabilius rinkėjus, nebando visiems įtikti, todėl daugiau šalininkų yra sunku rasti.
Pirmą kartą merą renkame tiesiogiai, todėl prognozuoti laimėtoją sunku. Vis dėlto, turint omenyje, jog kovojama su 21 tūkstančiu balsų prieš 6 tūkstančius, sunkiai tikėtina, kad pasikeis jėgų santykis. Yra vienintelis variantas: potencialaus laimėtojo rėmėjai galvodami, kad ir be jų jis bus išrinktas, neateis į rinkimus.
Rašyti komentarą