Neparuošusieji estrados šventei bus nubausti?

Neparuošusieji estrados šventei bus nubausti?

Sekmadienį Klaipėdoje įvykusi Lietuvos Vakarų krašto dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos dainų švenčių devyniasdešimtmečiui, paliko ne tik nuostabius įspūdžius, pasididžiavimą mūsų tautine kultūra, liaudies daina, muzika, šokiais, bet ir kartėlį, jog lietuvybės šaknis stiprinantis renginys vyko apleistoje, neprižiūrėtoje Vasaros estradoje.

Šventės išvakarėse paaiškėjo, jog erdvė masiniam renginiui neparuošta. Žiūrovų sektorius skendo aukštose žolėse. Miesto politikai ir net pats meras viešai kreipėsi į atsakingus asmenis, kad "šventei estrada būtų nuskusta žaliąja barzda", tačiau vos keletas moterų rankomis rovė piktžoles paskutinę dieną, kai jau rinkosi šventės dalyviai.

Savivaldybės sprendimu prieš metus Vasaros estradoje buvo nuardyta dalis žiūrovų suolų. Tuomet buvo teigiama, jog dainų šventėse jau nebesulaukiama tiek daug žiūrovų kaip anksčiau, tad ir stacionarių sėdimų vietų gali būti mažiau. Juolab kad nuardytų suolų vietoje renginio metu galima pastatyti laikinus suolus, sėdmaišius ar įrengti kitokias sėdimas vietas. Deja, prieš Lietuvos Vakarų krašto dainų šventę tai nebuvo padaryta ir daugybė žiūrovų renginį stebėjo stovėdami.

Minėtosios šventės meninę programą organizuojančios chorinės bendrijos "Aukuras" vadovas doc. Algirdas Šumskis nenorėjo komentuoti to, už ką nėra atsakingas.

"Kai į namus pasikviečiame svečių, tai paprastai susitvarkome. Estrada prieš šventę, į kurią atvyko daugiau kaip 7 tūkstančiai dalyvių ir antra tiek žiūrovų, sutvarkyta nebuvo, nors to prašėme. Kodėl? Paklauskite mero. Matyt, šis renginys miestui nėra svarbus, matyt, prioritetai kiti... Tik noriu pridurti faktą, jog Lietuvos Vakarų krašto dainų šventės tiesioginę transliaciją internetu stebėjo 67 tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, sulaukėme 15 tūkstančių atsiliepimų ne tik iš lietuvių, bet ir iš užsieniečių. Tai rodo, jog šis renginys yra labai svarbus įvykis", - sakė A. Šumskis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda nurodė, jog už tvarką estradoje atsakingas jos administratorius - kultūros centras Žvejų rūmai ir jų vadovas Alvydas Lenkauskas.

Pastarasis šiuo metu atostogauja. Jo pavaduotoja Nemira Trakumienė iš pradžių aiškino, jog ne Žvejų rūmai, o Klaipėdos savivaldybės administracija yra įsipareigojusi tvarkyti ir parengti estradą prieš dainų šventes.

"Buvo sudaryta trišalė sutartis tarp Savivaldybės administracijos, chorinės bendrijos "Aukuras" ir Lietuvos liaudies kultūros centro. Antrame sutarties punkte nurodyta, jog Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įsipareigoja parengti kiekvienai dainų šventei Vasaros estradą arba kitą šventei tinkamą vietą Vasaros estrados modernizavimo laikotarpiu. Lietuvos liaudies kultūros centras atsakingas už techninį aptarnavimą, o chorinė bendrija "Aukuras" - už meninę programą. Žvejų rūmai iš viso šiame renginyje nedalyvauja. Tačiau geranoriškai mes vis tiek siuntėme žmones padėti, nors Žvejų rūmai ir neprivalo to daryti", - tvirtino N. Trakumienė.

Visgi po kurio laiko, pasikalbėjusi su direktoriumi ir Savivaldybės administracija, N. Trakumienė perskambino ir prisipažino neteisingai interpretavusi sutartį.

"Pasirodo, jog Savivaldybė yra įpareigojusi rūpintis tvarka Vasaros estradoje Žvejų rūmus. Taigi, mes turėjome paruošti vietą dainų šventei. Prisiimame kaltę, kad per vėlai supratome, jog esame nepajėgūs atlikti šią funkciją, nes tam nebuvo skirta lėšų, o ir fizinių galimybių neturime. Tvarką Vasaros estradoje kiekvieną dieną palaiko vienas darbuotojas. Jis tik surenka šiukšles. Vieną kartą per mėnesį nupjaunama žolė. Prieš šventę reikėjo išrauti daugybę didelių žolių žiūrovų sektoriuje, sutvarkyti sulūžusius suoliukus. Tik vienas darbuotojas žoles rovė, šeštadienį vakare nusiuntėme 6 darbuotojų brigadą rauti žoles, sekmadienį jie dirbo nuo 6 valandos ryto, tačiau darbas nebuvo padarytas taip, kaip priklauso. Tam reikėjo samdyti įmonę", - apgailestavo Žvejų rūmų direktoriaus pavaduotoja.

N. Trakumienė užtikrino, jog problema prieš kitus šią vasarą planuojamus renginius koncertų estradoje bus išspręsta. Liepos 6 d. čia planuojama didžiulė chorų šventė Valstybės (Lietuvos karaliau Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, vėlia vyks grupės SEL koncertas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas po šventės pažymėjo, jog Žvejų rūmų administracija, atsakinga už estrados parengimą dainų šventei, buvo įspėti tuo pasirūpinti iš anksto.

"Savivaldybės administracijai nurodyta išsiaiškinti, kas ko nepadarė, ir pritaikyti atitinkamas sankcijas", - reziumavo miesto vadovas.

Sidebar placeholder