Pirmas žygis - į Liepoją

Pirmas žygis - į Liepoją

Vakar dvylika Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos jūrų laivavedybos pirmakursių, tarp kurių ir dvi merginos, išplaukė su Klaipėdos universiteto (KU) burlaiviu "Brabander" į atvirą jūrą. Tikimasi, kad jie grįš trečiadienį, o ketvirtadienį tame laive jau vyks instruktažas kitai studentų grupei, kuri vakare, jeigu tik leis oro sąlygos, išvyks į savo pirmą mokomąją kelionę.

"Vakarų ekspresas" jau rašė apie šią Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos naujovę šiemet - kuo anksčiau su jūra supažindinti pirmakursius laivavedžius ir mechanikus ir kad tai žadama padaryti iki lapkričio, jeigu tik leis oro sąlygos. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla išsinuomojo laivą iš KU. Mokyklos direktorius Vaclavas Stankevičius sako, kad už kiekvieną dieną, kai "Brabander" bus jūroje, KU bus mokama, tačiau jis mano, kad tokia mokyklos investicija pasitvirtins. Mokyklos vadovas labai džiaugėsi, kad studentai jau dalyvavo keliant laivo bures.

"Brabander", vadovaujamas kapitono Valdemaro Vizbaro, išplaukė vakar rytą, apie 9 val. Prieš pietus mums pavyko susisiekti su mokyklos dėstytoju Vytautu Pašinsku, išplaukusiu kartu su studentais. Jo tiesiai šviesiai paklausėme, kiek studentų jau šeria žuvis. Jis atsakė: "Nė vienas, kol kas viskas puikiai, ruošiamės pietums. Ką tik parašiau mokyklos direktoriui, kad laive vyksta užsiėmimai, studentai laipioja, landžioja po laivą, riša virves. Gražiai pakėlėme bures. Plauksime iki Liepojos, ten susitiksime su šio miesto jūrinės akademijos studentais. Rytoj vakare plauksime atgal. Tai bus naktinis plaukimas."

KAPITONAS. KU burlaivio "Brabander" kapitonas Valdemaras Vizbaras spręs, į kokį uostą kokia studentų grupė užsuks.

Pasak V. Stankevičiaus, kuo anksčiau laivavedžiai ir laivų inžinieriai mechanikai susipažins su atvira jūra, tuo labiau jie įsivaizduos savo būsimą profesiją, tuo lengviau jie perpras ir teorinius dalykus. "Mes nesiunčiame jų į tolimus plaukiojimus. Tai trijų, daugiausia keturių parų plaukimas Baltijos jūra, bet, manau, jiems jis bus labai vertingas. Tas trumpas plaukimas yra integruotas į studijų programą, tad laikas nebus prarastas veltui. Manau, jie laive pasijus tikrais jūrininkais. Juk greitai jie vilksis gražias jūrininkų uniformas. Kažkaip negerai, kai jas velkamasi nebuvus jūroje. Stengsimės, kad tokių išplaukimų į atvirą jūrą mūsų laivavedžiams ir mechanikams būtų kuo daugiau", - sakė V. Stankevičius.

Plaukimo metu studentai turi apsilankyti kokiame nors uoste, kad būtų įdomiau. Tačiau į kokius uostus bus užsukama, priklausys nuo oro sąlygų ir nuo to, kokį sprendimą priims laivo kapitonas V. Vizbaras. "Jeigu bus patogu, "Brabander" užsuks į Gdanską arba Gdynę. Kol studentai plauks, mes parūpinsime mūsų partnerių Lenkijoje kontaktus. Tikrai negaliu pasakyti, kur judės kokia grupė. Gal tas uostas vėl bus Liepoja, gal Ryga, gal Ventspilis, gal Bornholmas, gal Gdynė ar Gdanskas", - sakė mokyklos direktorius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder