Pirmieji privežamieji maršrutai atsinaujino

Pirmieji privežamieji maršrutai atsinaujino

Nuo penktadienio, kovo 1-osios, į ir iš Žaliojo slėnio, Karklės ir Kunkių keleivius veža nauji autobusai. Tai buvo pirmieji Klaipėdoje atsiradę privežamieji maršrutai, kuriais autobusai pradėjo kursuoti 2011-aisiais.

Penktadienį 23 ir 24 maršrutais ėmė kursuoti nauji, šiais metais pagaminti mikroautobusai, atrodantys taip pat, kaip ir mažieji mieste važiuojantys autobusai, pavyzdžiui, 2A maršrutu. Juose yra daugiau vietų keleiviams, taip pat - daugiau patogumų, pavyzdžiui, nauja kondicionavimo ir šildymo sistema, nemokamas belaidis internetas. Šiuose maršrutuose taip pat veikia ir bendra viešojo transporto bilieto sistema.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) direktoriaus Gintaro Neniškio teigimu, ilgą laiką Klaipėdos viešojo transporto sistema apėmė tik miesto teritoriją, tačiau plečiantis priemiesčiams atsirado poreikis nukreipti maršrutus ir į augančias naujas gyvenvietes.

RAMPA. Neįgaliesiems ar mamoms su vežimėliais įlaipinti pritaikytos dvivėrės durys ir atlenkiama rampa.

"Dėl kuklios priemiesčiuose esančios viešojo transporto infrastruktūros ir nedidelių keleivių srautų efektyviausiai juose buvo važiuoti mažos talpos autobusais. Pirmieji tokie maršrutai, startavę 2011 metų rugsėjo 1 dieną buvo 23 ir 24 maršrutai. Tuo metu džiaugėmės vien tuo, kad maršrutus pavyko nutiesti. Kelionės komfortas, pačių autobusų kokybė dar nebuvo prioritetas. Ir keleiviai tada dar nebuvo tokie reiklūs kokybei. Žmonės džiaugėsi apskritai gavę bent kokią viešojo susisiekimo paslaugą. Dabar atėjo laikas teikiant paslaugą susitelkti į komfortą ir ekologiją", - sakė G. Neniškis.

Aukštesni standartai

Naujieji autobusai - didesnės talpos, kad pajėgtų komfortiškai net ir piko metu vežti priemiesčių keleivius, jų varikliai atitinka šiuo metu aukščiausią Euro 6 standartą.

"Atėjo laikas atnaujinti parką. Konkursą maršrutams aptarnauti laimėjo mažiausią kainą pasiūliusi UAB "Klaipėdos autobusų parkas". Tai solidus vežėjas, todėl esame tikri, jog paslaugos kokybė gerės", - sakė G. Neniškis.

Teigiama, kad palaipsniui, baigiantis sutartims kituose maršrutų paketuose, aukštesni komforto ir ekologijos standartai pasieks ir kitus KKT organizuojamus maršrutus.

Pasak "Klaipėdos autobusų parko" direktoriaus Vaido Ramanausko, naujais "Mercedes" autobusiukais keleiviams važiuoti tapo patogiau, o vairuotojams dirbti - lengviau.

SKAIČIUS. Klaipėdos privežamųjų maršrutų sistema kiekvieną darbo dieną devyniolika savo maršrutų perveža 5-6 tūkstančius keleivių.

"Džiaugiamės, kad keleiviams galime suteikti geriausią paslaugą. Autobusiukai yra pagaminti šiais metais, jie ekologiški, yra kondicionavimo, šildymo sistemos, nemokamas internetas, neįgaliesiems ir vežimėliams yra pandusas, autobusiukai yra žemagrindžiai", - sakė V. Ramanauskas.

Taip pat pasikeitė ir autobusiukų išvaizda - jie vietoj buvusios raudonos spalvos yra tokios pat mėlynos spalvos, kaip ir miesto didieji autobusai ir maršrutiniai taksi. Taip išlaikomas viešojo transporto sistemos vientisumas.

Nuoseklus tęstinis darbas

Įstatymai numato, jog kiekviena savivaldybė pati organizuoja viešąjį transportą savo teritorijoje. 23 ir 24 maršrutai driekiasi per dvi savivaldybes, tad dėl jų turėjo tartis Klaipėdos miesto ir rajono savivalda.

Ilgų, tačiau geranoriškų diskusijų metu, dalyvaujant ir transportininkams, ir gyventojams, pagaliau pavyko rasti priimtiną visoms pusėms modelį, kaip teikti priemiesčio gyventojams reikalingą susisiekimo paslaugą. Vėliau toks modelį pritaikytas r kitiems priemiesčio maršrutams, tačiau pati pradžia buvo nelengva.

KKT specialistų teigimu, per 23 ir 24 maršrutų funkcionavimo metus metus tiek Klaipėdos miesto, tiek rajono savivaldybės ne tik finansavo maršrutus, bet ir investavo į viešąją infrastruktūrą - įrengtos įvažos, stotelės, pagerėjo kelio danga. Todėl per praėjusius septynerius metus trasų kokybė pastebimai pakilo ir jau galima šiais maršrutais leisti žemagrindes transporto priemones.

PATOGIAU. Naujuose autobusuose yra daugiau vietų keleiviams, taip pat - daugiau patogumų, pavyzdžiui, nauja kondicionavimo ir šildymo sistema, nemokamas belaidis internetas. Šiuose maršrutuose taip pat veikia ir bendra viešojo transporto bilieto sistema. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Verta pabrėžti, kad tokio vaisingo bendradarbiavimo plėtojant bendrą viešojo transporto tinklą modelio nepavyko pakartoti nė vienai Lietuvos miesto ir rajono savivaldybei. Tai rodo, kad ši užduotis tikrai nėra paprasta", - nurodo transportininkai.

KKT specialistai skaičiuoja, kad Klaipėdos privežamųjų maršrutų sistema kiekvieną darbo dieną devyniolika savo maršrutų perveža 5-6 tūkstančius keleivių.

"Atrodytų - ne tiek ir daug, lyginant su prie šimto tūkstančio artėjančiu miesto keleivių skaičiumi. Tačiau lyginti reikėtų su alternatyva. Vidutiniškai viename lengvajame automobilyje važiuoja 1,5 keleivio. Taigi kiekvieną darbo dieną priemiesčio maršrutų tinklas sumažina apkrovą Klaipėdos gatvėms ir parkavimo vietoms keletu tūkstančiu automobilių. Mūsų miestui tai yra labai daug", - komentavo G. Neniškis.

Pasak jo, pradėta su dviem maršrutais, o dabar važiuojama visomis kryptimis: nuo Ketvergių, Slengių, Radailių iki Karklės. Taip sudaromos galimybės priemiesčiuose gyvenantiems žmonėms patogiai pasiekti miestą ir tęsti kelionę miesto autobusais.

G. Neniškis pabrėžė, kad regioninė viešojo transporto sistema yra unikali Lietuvoje.

"Ją pavyko sukurti tik todėl, kad jos valdyme ir plėtojime ilgus metus, dešimtmetį, buvo išlaikytas nuoseklumas ir tęstinumas. Transporto specialistų siūlymai buvo išgirsti, priimtų sprendimų buvo nesiblaškant laikomasi. Planavimo horizontas mūsų srityje turi būti mažiausiai penkeri metai. Tik toks požiūris, o ne nepamatuotų permainų vajus leis išlaikyti ir gerinti viešojo transporto paslaugos kokybę, didinti jos prieinamumą miesto ir regiono gyventojams", - akcentavo KKT vadovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder