Pirmosios stintos: rauda ir pirkėjai, ir žvejai

Pirmosios stintos: rauda ir pirkėjai, ir žvejai

Atšalus orams pasirodė ir pirmosios stintos – jų laukia ne tik pajūrio žvejai, bet ir pirkėjai. Pirmųjų stintų dar nedaug, tačiau pardavėjai tikina, kad žmonės žiemos delikateso yra išsiilgę. Vienus vilioja jų kvapas, kitiems – primena Kalėdas. Žvejų mėgėjų, bandančių pagauti stintas, rikiuojasi vis daugiau, tačiau jūrų muziejaus biologas tikina, kad stintų žvejyba kol kas panaši į loteriją.

Pirmosios stintos Klaipėdos Naujajame turguje jau guli ant prekybininkų stalų. Pardavėjai tikina, kad pirmųjų stintų dar nedaug, tačiau pirkėjai jų labai laukia. Pirmųjų žiemos skanėstų kainos šiemet tokios pat, kaip ir pernai, – 5–7 eurai už kilogramą.

„Šiais metais gauname didesnių tinklinių, tačiau iš gaudyklių – šiek tiek mažesnės stintos. Kokybė stintų kaip ir nebloga“, – pasakojo pardavėja Tamara.

Pardavėja Liuda minėjo, kad kol kas sulaukia nedaug žmonių, nes orai buvo prastesni.

„Na, bet juk Kalėdos, norisi tų stintų. Pripratę nuo vaikystės jas valgyti, todėl ir dabar jų laukiame“, – sakė pirkėja.

Kiti du pirkėjai skundėsi pakilusiomis kainomis.

Pagauna nedaug

Pirmųjų stintų jau laukia ir žvejai mėgėjai – sako, kad sužvejoti pačiam smagiau, nei nusipirkti. Vieni jas gaudo nuo kranto, o kiti įsigudrina gaudyti ir iš valtelių.

„Agurkinės stintos labai skanios, vien tik nuo kvapo galima apsidžiaugti, ne kiek nuo skonio. Jei jau labai norisi, galima parduotuvėje nusipirkti, bet, aišku, bus brangiau. O čia, kai pagauni savo stintelę, ji skanesnė“, – tvirtino žvejys.

Žvejai pasakojo, kad kol kas stintų pagauna labai mažai. Viskas priklauso nuo vėjo bei jūros bangavimo.

Jau galima gaudyti

Jūrų muziejaus biologas sako, kad oras ir temperatūra stintoms gaudyti jau palankus.

„Stintos priklauso šaltamėgėms žuvims, kurios pas mus likusios po ledynmečio ir jau jų tokiu laiku galima rasti. Joms tinkama temperatūra yra 6–7 laipsniai šalčio.

Žuvys, norėdamos praplėsti savo maitinimosi arealą, priartėja prie kranto“, – aiškino Lietuvos jūrų muziejaus biologas Remigijus Dailidė.

Kol kas stintos migruoja ne neršti, o ieškoti maisto. Dideli žuvų tuntai dar nesusiformavę, todėl į Kuršių marias stintų atplaukia nedaug.

„Žvejai nepagauna tų žuvų tiek, kiek galėtų pagauti vasario, kovo arba sausio mėnesio pabaigoje. Po Naujųjų metų, maždaug sausio antroje pusėje, žuvys pradės ruoštis nerštui. Jos pradės plaukti į gėlą vandenį, kuris teka iš Kuršių marių“, – kalbėjo Lietuvos jūrų muziejaus biologas.

Anot biologo, dėl augančios stintų žvejybos žuvies smarkiai mažėja.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder