Policijos pastatas netrukus atiteks Klaipėdai?
Policijos pastatas netrukus atiteks Klaipėdai?

Tikėtina, kad jau netrukus Klaipėdos savivaldybė mainais gaus uostamiesčio menininkų taip trokštamą buvusį policijos komisariatą Jūros g. Pasak miesto valdininkų, su Turto banku jau sutarta.

Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis teigė, jog, nors dėl policijos pastato oficialių sprendimų nėra, procesas juda teigiama linkme.

"Viskas derinama aukščiausiame lygmenyje. Meras ėmėsi iniciatyvos, vyko susitikimai su Vyriausybės kancleriu, su Turto banko vadovais. Šiuo metu vyksta bendras darbas su mūsų Turto skyriaus specialistais, ieškome, ką mainais už policijos pastatą pasiūlyti Turto bankui", - teigė vedėjas.

Pasak N. Lendraičio, jeigu Savivaldybė gaus policijos pastatą, teks steigti viešąją įstaigą kartu su asocijuota struktūra, vienijančia visus miesto kūrėjus. Turtas būtų atiduotas viešajai įstaigai patikėjimo teise ir taip užsisuktų visas procesas: reikėtų tvarkyti patį pastatą, ieškoti investuotojų, rengti projektus. Pateikti pasiūlymus, kaip konkrečiai įgyvendinti Taryboje patvirtintą policijos pastato įveiklinimo koncepciją, turėtų speciali darbo grupė.

Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis komentavo, jog jau sutarta su Turto banku. "Turto bankui pateikėme keletą pasiūlymų. Vieni objektai jiems tiko, kiti - ne. Tačiau neseniai gavome iš jų pritarimą, taigi deriname jiems tikusius 5-6 objektus, kurių bendra vertė turėtų būti tokia pat, kaip ir policijos pastato - apie 800 tūkst.", - teigė E. Simokaitis.

Sklandžiai praėjus deryboms, visų pirma Savivaldybė turėtų gauti Tarybos sutikimą Klaipėdos savivaldybei priklausančius objektus perduoti valstybės nuosavybėn, tuomet bus ruošiamas Vyriausybės nutarimas ir tik tuomet pasirašytas perdavimo aktas. Tai, tikėtina, įvyks 3-4 mėnesių laikotarpiu.

Menininkų iniciatyvinės grupės atstovas Tomas Kiauka džiaugėsi, kad procesas klostosi gera linkme. Anot jo, menininkų bendruomenė mąsto, kaip toliau dėlioti žingsnius. Gegužės pradžioje planuojama konferencija, kurios metu dar sykį viešai bus pristatyta policijos pastato vizija, tikslai, taip pat savo patirtimi pasidalintų pranešėjai iš Vilniaus, Talino ir vieno Vokietijos miesto, kuriuose panašūs projektai jau realizuoti.

"Norime mieste sukurti gyvybingą, atvirą kultūrinį centrą", - viziją trumpai pristatė T. Kiauka ir pridūrė, kad šiuo metu jis rengia straipsnį, kuriame bus detaliai išdėstyta policijos pastato idėja, jos istorija ir reikšmė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder