Prasidėjo Seimo rinkimų išankstinis balsavimas

Prasidėjo Seimo rinkimų išankstinis balsavimas

Pasidėjo išankstinis balsavimas LR Seimo rinkimų antrajame ture. Rinkėjų palaikymo vienmandatėse apygardose laukia po du kandidatus, pirmajame ture surinkusius daugiausia balsų.

Klaipėdoje išankstinis balsavimas vyksta Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70) iki ketvirtadienio 20 val. Balsuoti iš anksto galima nepriklausomai nuo to, kurioje savivaldybėje žmogus yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą. Svarbu su savimi turėti dokumentą su asmens kodu. Balsavimo patalpoje būtina dėvėti apsaugines kaukes, rekomenduojama turėti savo rašiklį.

Pasak Danės rinkimų apygardos pirmininko Adolfo Gritėno, Klaipėdoje, kitaip nei Vilniuje ir Kaune, nebuvo įsteigtas mobilus balsavimo punktas, kuriame saviizoliacijoje esantys asmenys galėtų balsuoti iš automobilių.

"Pirmasis turas parodė, kad poreikio nėra, nes tokių asmenų nėra daug ir visiems jiems bus sudarytos sąlygos balsuoti namuose", - sako A. Gritėnas. Svarbiausia, kad tokie žmonės iš anksto savo apylinkės komisijoms pareikštų norą balsuoti. Balsavimas namuose vyks spalio 23-24 dienomis. Pirmajame ture Pajūrio apygardoje iš anksto balsavo trys Covid-19 sergantys asmenys.

Mažas aktyvumas

Prognozuojama, kad rinkėjų aktyvumas antrajame ture bus mažesnis, nei pirmajame, kai balsuoti atėjo 47,17 procentai visų rinkimų teisė turinčių Lietuvos piliečių. Klaipėda tradiciškai pasižymi mažu rinkėjų aktyvumu. Spalio 11 d. vykusių rinkimų metu iš keturių Klaipėdoje esančių rinkimų apygardų tik Danės apygardoje aktyvumas buvo didesnis nei šalis vidurkis - 49,23 procento. Marių apygardoje tuomet balsuoti atėjo tik 39,59 procentai rinkėjų, tai antras mažiausias rodiklis Lietuvoje.

Kandidatai antrajame LR Seimo rinkimų ture

Marių apygarda

Ligita Girskienė

Kęstutis Navickas

Pajūrio apygarda

Arūnas Barbšys

Simonas Gentvilas

Danės apygarda

Saulius Budinas

Arvydas Pocius

Baltijos apygarda

Mindaugas Bastakis

Audrius Petrošius

Gargždų apygarda

Petras Gražulis

Rasa Petrauskienė

Mėguvos apygarda

Mindaugas Skritulskas

Romandas Žiubrys

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder