"Queen Victoria" - kruizinis laineris su operos teatru

"Queen Victoria" - kruizinis laineris su operos teatru

Vakar Klaipėdoje pirmą kartą viešėjo Samuelio Cunardo kruizinėms linijoms priklausantis britų laivas "Queen Victoria", į mūsų miestą atplukdęs 1 983 svečius iš 30 pasaulio šalių. Šio laivo vėliava pakeista tam, kad kapitonas galėtų jame sutuokti keleivius. 12 denių laive spinduliuoja prabanga. Jame 16 dienų kruizas kainuoja mažiausiai 3 tūkst. eurų

laive "Queen Victoria" šiuo metu daugiausia keleivių yra iš Jungtinės Karalystės (net 1655 žmonės). Tarp jų 1009 moterys ir 926 vyrai. Beje, yra 63 vadinamieji solo keleiviai, t. y. tie, kurie keliauja vieni. Jiems skiriamas laive ypatingas dėmesys. Su jais bendraujama, jie linksminami. Už tai atsakingas įgulos narys privalo žinoti jų vardus.

Keleiviai kruizą pradėjo gegužės 19 d. Southamptone (Jungtinė Karalystė) ir baigs birželio 4 d. tame pačiame uoste. Jie lankysis Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Lietuvoje. Į Klaipėdos uostą jie atvyko iš Sankt Peterburgo (Rusija).

16 dienų kelionė tokiu laivu kainuoja mažiausiai 3 tūks.t eurų. Maisto kaina įskaičiuota tik valgant tam tikrame restorane, o kituose reikia susimokėti. Laive teikiama begalė paslaugų, tačiau už daug ką reikia papildomai mokėti.

Beje, šis laivas plukdo keleivius ir aplink pasaulį. Toks kruizas trunka 4 mėnesius. Tad kai kurie žmonės tiesiog apsigyvena šiame laive.

Kadangi britai laikosi tradicijų ir netgi jas stiprina, laive du kapitonai britai. Laivo įgulą su visu aptarnaujančiuoju personalu sudaro beveik 1 000 narių. Dviem keleiviams tenka 1 įgulos narys.

Kai Samuelis Cunardas steigė garlaivių kompaniją, jo pagrindinis tikslas buvo transportuoti keleivius per Atlantą. "Queen Victoria" yra vienas iš trijų vienos serijos laivų. "Queen Mary" Klaipėdoje lankėsi pernai. Dar jai priklauso "Queen Elizabeth". Šie laivai buvo pastatyti 2007 m. "Queen Victoria" tonažas yra truputį mažesnis nei anų dviejų. 2017-aisiais jis buvo rekonstruotas, padidintas jo laivagalis, tad dabar gali priimt dar 100 keleivių daugiau.

Laivai buvo registruoti Southamptono uoste ir plaukiojo su Didžiosios Britanijos vėliava, o 2011 m. pakeitė prirašymo uostą į Hameltoną, o vėliavą - į Britanijos Bahamos teritorijos. Sakoma, jog taip pasielgta todėl, kad būtų galima laive registruoti santuokas.

Teatras su karališkąja lože

Ko tik nėra laive "Queen Victoria". Prabangos jam suteikia marmuru dengtos detalės. Iškilmingų renginių vadinamoji pokylių salė vienu metu gali priimti 450 keleivių. Joje įvairiomis progomis groja orkestras. Žinoma, yra ir lošimų automatų erdvė, ir kazino, bet, kai laivas stovi uoste, jis būna uždarytas.

Kolegos juokavo, kad šio kruizinio laivo teatras, labai primenantis senuosius operos teatrus, atrodo prabangiau nei mūsų uostamiesčio teatras. Jame spektaklius gali žiūrėti 800 žmonių. Yra ir ložės, o viena jų - karališkoji. Per laivo krikštynas joje spektaklį žiūrėjo Kamila Parker ir princas Čarlzas. Už vakarą šiame teatre reikia mokėti 60 JAV dolerių: tiek kainuoja koncertas, užkandžiai ir kokteiliai. Kadangi laivas registruotas Bermudoje, jo valiuta - doleris.

Yra ir dviejų aukštų biblioteka, ir paveikslų galerija. Menininkai joje pristato savo kūrinius, kuriuos galima nusipirkti laive. Paveikslai yra gana dažnai keičiami.

Laive yra 6 restoranai. Pagrindiniame restorane telpa 850 žmonių. Baseinų laive yra du. Be abejo, yra ir kirpykla, ir sporto salė, kurioje už papildomą mokestį galima pasisamdyti asmeninį trenerį, ir speciali šokių aikštelė, kurioje šokami lotynų šokiai. Štai kaip laiką leidžia kruizinių laivų keleiviai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder