Rinkimai: žmonės nežino, už ką balsuoti

Rinkimai: žmonės nežino, už ką balsuoti

Antrajame Seimo rinkimų ture klaipėdiečiai balsuoti rinkosi vangiai: kai kurių apylinkių duomenimis gyventojų balsavo perpus mažiau nei pirmojo turo metu. Be to, tikimasi nemažai sugadintų biuletenių, nes rinkėjai dažniausiai nenori balsuoti nė už vieną iš dviejų likusių kandidatų.

Vytauto Didžiojo gimnazijoje įsikūrusios Gimnazijos apylinkės darbuotojai tvirtino, jog rinkimai vyksta vangiai, tačiau tvarkingai ir be incidentų.

Nori žaliųjų

"Žmonėms kyla problemų, kadangi daugelis sako, jog nebeliko jų norimo kandidato. Turbūt žmonės į antrąjį turą dėl to ir nebeateina", - svarstė apylinkės pirmininkė Vaida Kairienė.

Ši apylinkė - didžiausia Danės apygardoje, tačiau iki 18 val. čia tebuvo balsavę apie tūkstantis žmonių, kai tuo pačiu metu pirmojo rinkimų turo metu buvo skaičiuojama apie du tūkstančius balsuotojų.

"Jaunimas labai pasyvus. Daugiau atėjo senyvo amžiaus žmonės", - pastebėjimais dalijosi pirmininkė.

Taip pat nemažos Pamario apylinkės darbuotojai tvirtino tą patį: balsuotojų nedaug. Pirmojo turo metu šioje apylinkėje balsavo apie 1,4 tūkst. rinkėjų, o šįsyk apie 18 val. skaičius buvo persiritęs vos 800.

"Pirmame rinkimų rate buvo didelės eilės, strigo sistemos, o dabar nei eilių nei strigimų. Tik buvo nepatenkintų žmonių, kurie norėjo balsuoti už žaliuosius ir klausinėjo, kodėl beliko du kandidatai. Buvo ir tokių, kurie pageidavo balsuoti už partijas. Tačiau, panašu, jog šįkart bus daug sugadintų biuletenių", - pastebėjimais dalijosi šios apylinkės pirmininkė Raimonda Kolesnikova.

Kone identiškais pastebėjimais dalijosi ir Smiltelės apylinkės pirmininkė Regina Baraišienė. Per pirmąjį rinkimų turą jos vadovaujamoje apylinkėje balsavo beveik 1,5 tūkst. žmonių, o šįkart iki užsidarant apylinkei tikimasi, jog rinkėjų susirinks bent tūkstantis.

"Daugiausia atėjo vidutinio amžiaus žmonės - jaunesni ir vyresni balsuoja pasyviau. Kadangi šiose vietose gyvena daugiau rusakalbių pensininkų, jie ir ateina į pirmąjį turą balsuoti už rusų partijas arba kandidatus rusiškomis pavardėmis. Apskritai, daug kas norėjo balsuoti už žaliuosius ir buvo nusivylę, kad jų antrajame ture nebuvo. Buvo vienas jaunas žmogus, kuris norėjo savo kandidatą užrašyti, bet reikėjo paaiškinti, jog toks biuletenis bus laikomas negaliojančiu", - pasakojo pirmininkė ir pridūrė, jog iš apylinkės teko išprašyti neblaivią moterį.

Galvos nesuko

Gimnazijos apylinkėje savo balsą atidavę pensininkai Aldona ir Julius žurnalistams sakė, jog buvo apsisprendę iš anksto ir balsavimo kabinoje ilgai galvos nesuko.

"Mūsų favoritas iš pirmojo turo liko ir antrajame, tad nubalsavome greit. Jau daug metų balsuojame, netoli gyvename, tad ir ateiti nesunku", - šypsojosi gerai nusiteikęs Julius.

Pamario apygardoje balsavęs Julius atsivedė ir savo vaikus, kuriems tėvo pažymėtą biuletenį įmesti į balsadėžę buvo pramoga.

"Teko rinktis iš kitų kandidatų, kadangi antrajame ture nebeliko to, už kurį balsavau pirmajame. Tačiau buvau apsisprendęs iš anksto", - sakė vidutinio amžiaus vyras.

Smiltelės apylinkėje sutikta Viorika juokėsi, kad galbūt ir nebūtų ėjusi balsuoti, jei nebūtų vertės vyras.

"Norisi kitos, ir, svarbiausia, teisingos valdžios. Nesvarbu, jauni ar seni", - sakė moteris, kurios pasirinktas kandidatas "išėjo" ir į antrąjį turą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder