Rūkantys nepilnamečiai gali nesislėpti

Rūkantys nepilnamečiai gali nesislėpti

Dvejus metus Klaipėdoje galiojęs draudimas nepilnamečiams rūkyti viešose vietose neteko galios - uostamiesčio valdžia galutinai pralaimėjo principinę kovą.

2011 metų rugsėjį miesto Tarybos priimtą sprendimą panaikinti raginta kur kas anksčiau, mat analogiški draudimai kitose savivaldybėse buvo pripažinti neteisėtais dėl to, kad draudimas galioja tik vienai visuomenės grupei, be to, dubliuojasi su kitais šalies teisės aktais.

Tačiau uostamiesčio politikai laikėsi principinės pozicijos: Klaipėda yra sveikas miestas ir sieks precedento. Taryba nepasidavė ir tada, kai Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš pagrasino teismu.

[CITATA]

"Žinote, kaip jis baigsis", - sakė ji prieš metus politikams, kurie dar kartą atsisakė naikinti draudimą.

Ir ji buvo teisi - pernai gegužę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nustatė, kad nepilnamečiams viešai rūkyti uždraudusi savivaldybė viršijo savo įgaliojimus. Miesto valdžia griebėsi paskutinio šiaudo - nutartį apskundė, bet ir vėl nieko nepešė: 2013-ųjų pabaigoje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tik dar kartą tai pakartojo, tik jau galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje.

"Draudimas automatiškai negalioja", - po nutarties paskelbimo sakė D. Kerekeš.

Tačiau tai nereiškia, kad savivaldybės tvarkdariai nuo šiol užmerks akis prieš rūkančius paauglius - šiemet taip pat planuojami ir netruks prasidės netikėti patikrinimai prie Klaipėdos mokyklų, taip pat bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose, kuriose rūkyti draudžiama visiems.

"Galiojantis sprendimas tikrai netrukdė drausminant nepilnamečius, bet žinojome, jog dėl jo vyksta teisiniai ginčai ir bausdami remdavomės kitais pagrindais. Kitos miesto taisyklės draudžia rūkyti prie mokyklų, stotelėse, laiptinėse. Numeta nuorūką - galima bausti už šiukšlinimą", - pavyzdžius vardijo savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys.

Įprastai su cigarete rankose nutvertiems jaunuoliams gresia įspėjimai arba baudos iki 50 litų.

Šiuo metu galybė įstatymų įtvirtina siekį vaikus apsaugoti nuo tabako, bet nė vienas šalies teisės aktas tiesiogiai neskelbia, jog nepilnamečiams rūkyti draudžiama. Šiuo metu Seime svarstomos Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriose būtent tokia frazė būtų įrašyta.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder