Savivaldybė turės ir uostą, ir kapitoną
Savivaldybė turės ir uostą, ir kapitoną

Pamažu ruošiamasi aktyvinti veiklą Danės upėje. Jau yra parengtos elgesio ant vandens taisyklės, vienas kilometras pažymėtas ženklais, numatyta pramoginė veikla. Savivaldybė dabar laukia Susisiekimo ministerijos pritarimo pratęsti Danės upės vandens kelią iki Liepų gatvės, o ateityje - ir iki Klaipėdos gatvės. Tad bus steigiamas ir municipalinis uostas.

Vakar Klaipėdos miesto tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisija pritarė Savivaldybės administracijos parengtam vidaus vandenų uostų ir prieplaukų steigimo ir registravimo nuostatų projektui. Pasak Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, atsirado poreikis prie Danės upės steigti ir registruoti vidaus vandenų prieplaukas ir uostelius. Todėl reikia nuostatų, kaip tai turi būti daroma.

Numatoma, kad Savivaldybė steigs municipalinį Danės upės vidaus vandenų uostą, skirs kapitoną, kuris ir prižiūrės visą tvarką. Popierizmo yra nemažai, tad prie kurio nors Savivaldybės administracijos skyriaus bus skiriamas papildomas etatas.

Prieplaukos ar uosteliai galės būti įrengiami planavimo dokumentuose numatytose vietose. Specialiajame Danės upės plane yra nustatyta keliolika tokių vietų. Kai viskas bus sutvarkyta, tada teks naikinti dabar kai kur atsiradusius nelegalius uostelius.

Norintieji įregistruoti prieplauką ar uostelį privalės pateikti komisijai visus dokumentus, ji patikrins, ar jie atitinka visus keliamus reikalavimus, ir duos leidimą.

Miesto Tarybos narys Vytautas Čepas baiminosi, kad, nesant išsamaus reglamentavimo, prie komercinių prieplaukų nebūtų pradėtas krauti cementas ar kokios akmens anglys. Pasak L. Dūdos, bus uosto kapitonas, kuris ir prižiūrės tvarką visose prieplaukose.

Minėtų nuostatų projektą dar turės tvirtinti miesto Taryba.

Sidebar placeholder