„Už“ balsavo 98 Seimo nariai, balsavusiųjų „prieš“ ir susilaikiusių nebuvo.
Siūloma, kad pateikę tarnybinį pažymėjimą aplinkos apsaugos pareigūnai galėtų netrukdomi patekti į visų įmonių ir įstaigų privačias teritorijas ir jose esančius objektus bei tikrinti, ar juose laikomasi aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų.
Taip pat būtų sudaryta teisė laisvai imti ėminius, atlikti kontrolinius pirkimus, tyrimus ir matavimus, fiksuoti patikrinimą garso ir vaizdo fiksavimo priemonėmis, neatlygintinai gauti cheminių medžiagų ir preparatų pavyzdžius tyrimams, paimti dokumentus ar patvirtintas jų kopijas ir daiktus, reikalingus patikrinimui atlikti.
Siūloma, kad kai dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo ar taršos leidimo sąlygų nesilaikymo kyla reali grėsmė, kad bus padarytas tiesioginis reikšmingas neigiamas poveikis aplinkai, ir kyla tiesioginis pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei, ir nėra galimybės kitais būdais to išvengti, duodamas privalomasis nurodymas sustabdyti įrenginio ar jo dalies eksploatavimą.
Taip pat kitąmet didėtų mokesčio tarifas už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių. Už atmosferos teršimą pirmąja teršalų grupe tarifas sieks 700 eurų/t, antrąja – 320 eurų/t, trečiąja – 60 eurų/t, ketvirtąja – 20 eurų/t.
Baudos už teršalus, išmetamus į vandens telkinius, žemės paviršių ir jos gelmes, kurie priklauso pirmajai grupei, sieks 3,8 mln. eurų/t, antrajai – 347 tūkst. eurų/t, trečiajai – 56 tūkst. eurų/t, ketvirtajai – 12,8 tūkst. eurų/t, penktajai – 1,2 tūkst. eurų/t.
Rašyti komentarą