"Smiltelės" globos namai atgims naujam gyvenimui
"Smiltelės" globos namai atgims naujam gyvenimui

Atlaisvintose Klaipėdos vaikų globos namų "Smiltelė" patalpose vyksta pertvarkos. 600 kvadratinių metrų plote bus atliekamas kapitalinis remontas, tad nuo 2022 metų rugpjūčio mėnesio pastatas bus galutinai pritaikytas vaikų dienos centro veiklai.

Trečiadienį vykusiame pasitarime apie pastato patalpų pritaikymą vaikų dienos centro veiklai buvo kalbama su projektuotojais.

"Projekto metu planuojama visas patalpas ir infrastruktūrą pritaikyti žmonėms, turintiems negalią. Taip pat yra projektuojamas specialus keltuvas, bus dažomos sienos, lubos, keičiamos durys ir t. t. Kadangi pastatas yra gana senas, kabinetai ir kitos erdvės yra tamsios. Todėl planuojama kai kuriose vietose padaryti stiklines pertvaras, kad atsirastų daugiau šviesos", - apie numatomus darbus pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Tai yra europinis projektas, kurio vertė siekia 362 tūkst. eurų. Projektas turi būti įgyvendintas ir numatomos veiklos jame pradėtos vykdyti jau 2022 metais rugpjūčio mėnesį.

Pastate taip pat buvo įsikūręs "Klaipėdos lakštutės" neįgaliųjų centras, o kita pastato dalis priklausė "Smiltelės" vaikų globos namams. Vaikai, gyvenę šioje įstaigoje, šiuo metu perkelti į bendruomeninius vaikų globos namus.

"Atsilaisvinus globos namų patalpoms, atsirado galimybė įrengti vaikų dienos centrą ir pritaikyti šias patalpas būtent šio centro veiklai. "Klaipėdos lakštutės" neįgaliųjų centrui skirta pastato dalis ir toliau jiems lieka. Norime viską padaryti gražiai, kad 2022 metų vasarą vaikų dienos centras jau galėtų veikti ir vaikai iš socialinės rizikos šeimų turėtų erdvę, kurioje galėtų būti", - akcentavo pavaduotojas.

Sidebar placeholder