Miesto valdininkai teigia, kad tai nepažeidžia jokių šalies įstatymų, tačiau pamąstyti, ar tokios memorialinės lentos išvis turi kabėti, galima.
Ant Vilties g. 4-ojo namo kabanti memorialinė lenta pažymi: "Šiame name 1936-1939 metais gyveno Lietuvos TSR liaudies rašytojas Antanas Venclova", o ant vieno pastato J. Janonio gatvėje: "Ši gatvė pavadinta pirmojo lietuvių proletarinio poeto Juliaus Janonio vardu".
Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis čia neįžvelgia jokio kriminalo.
"Tai yra faktai. Tai nepažeidžia Lietuvos valstybinės kalbos įstatymo, o teisiniu požiūriu viskas čia taip pat yra gerai. Tiesa, kad Antanas Venclova gyveno Lietuvos Tarybų Socialistinėje Respublikoje. Dėl Juliaus Janonio įamžinimo būta daug diskusijų, tačiau ką reiškia žodis "proletaras"? Juk tai - "visuomenės samdomasis darbininkas, neturintis savo gamybos priemonių". Jis toks ir buvo, tad čia tikrai nėra prie ko prikibti. Na, o atsisakant tokių terminų, išvis galima pritrūkti žodžių, kaip tiksliai įvardinti istorinius faktus", - įsitikinęs V. Pakalniškis.
Anot pašnekovo, tinkamesnis klausimas, ar šios memorialinės lentos apskritai yra vertos ten kabėti. Tokiu atveju reiktų iš naujo vertinti minėtų poetų bei rašytojų kūrybą, teikti siūlymus miesto Tarybai. Vėliau šį klausimą svarstytų Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija, kuri pateiktų savo rekomendacijas, ir galiausiai būtų nuspręsta, ar ateities kartos turėtų žinoti apie šias asmenybes.
"Tai - labiau politinis klausimas. Tokių diskusijų būta ir dėl Salomėjos Nėries", - prisiminė V. Pakalniškis.
Rašyti komentarą