Susirūpino, kur laidoti žmones

Susirūpino, kur laidoti žmones

Tiek uostamiesčio, tiek Klaipėdos rajono valdžia pradeda aiškintis, kur reikėtų numatyti naujas laidojimo vietas. Svarstoma ir apie naujų kapinių įrengimą.

Klaipėdos rajono savivaldybė jau paskelbė konkursą galimybių studijai atlikti. Tikimasi, kad specialistai ne tik išanalizuos esamą laidojimo vietų rajone situaciją, bet ir numatys veiksmų planą, kada, kur ir už kokias lėšas rajone galėtų atsirasti naujos vietos gyventojams laidoti.

"Problema tikrai yra. Rajone turime ir tokių kaimų, kur iš viso nėra kur laidoti žmonių. Taip yra, pavyzdžiui, Agluonėnuose", - pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Ne ką geresnė situacija ir Sendvario seniūnijoje, kuriai priklauso dėl naujakurių smarkiai besiplečiančios Jakų, Gindulių, Aukštkiemių, Slengių, Mazūriškių ir Radailių gyvenvietės. Nors prie Gindulių yra senos kapinaitės, jų plėsti neleidžia aplinkosaugininkai.

"Norime, kad galimybių studijos rengėjai išsiaiškintų, kurias esančias kapines būtų galima plėsti, o kur reikėtų ir naujas įrengti", - pasakojo S. Karbauskas.

Pasak jo, studijoje turėtų būti išnagrinėta ir krematoriumo bei kolumbariumo statybų galimybė Gargžduose.

"Mes jau turime pasidarę ir kolumbariumo projektus, tad studijos rengėjai turėtų apsvarstyti ir alternatyvių laidojimo būdų galimybę", - minėjo direktorius.

Pasak rajono Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gyčio Kasperavičiaus, šia studija būtų pasirūpinta ne tik žmonių, bet ir gyvūnų palaikų laidojimu. Specialistų prašoma išnagrinėti ir pateikti pasiūlymus dėl galimybės rajone įrengti ir gyvūnų kapines.

Išsamiai parengtą galimybių studiją tikimasi turėti kiek daugiau nei po metų.

"Jei paaiškės, kad laidojimo poreikiams tenkinti rajone neturime laisvos valstybinės žemės, neatmetame galimybės ir nupirkti tam reikiamus žemės sklypus", - minėjo S. Karbauskas.

ALTERNATYVOS. Galimybių studija turėtų išnagrinėti ir alternatyvius laidojimo būdus rajone, nes yra planų ir Gargždų kapinėse įrengti kolumbariumą. Lėbartuose toks laidojimo būdas yra paklausus. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad panašią galimybių studiją rengs ir Klaipėdos miestas. Mat skaičiuojama, kad dabar esančios vietos Lėbartų kapinėse užteks tik keleriems metams.

Teisės aktuose yra numatyta, kad kapinės negali užimti didesnės teritorijos nei 40 ha. Tad galimybių studija ir parodys, ką daryti - ar ieškoti naujos vietos, ar šalia esančių Lėbartų kapinių steigti naujas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos žiniomis, nei mieste, nei rajone nėra laisvos valstybinės žemės, kuri tiktų kapinėms.

Jo nuomone, prestižinėse Klaipėdos vietose, pavyzdžiui, Kalotėje ar prie Labrenciškės esantys laisvi žemės plotai labiau tinkami tarnauti gyviesiems. Tad preliminariai svarstoma, kad logiškiausia būtų prie Lėbartų kapinių plėtrai išpirkti žemes. Į visus klausimus ir turėtų atsakyti galimybių studija.

Sidebar placeholder