Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje pristatytas žurnalas "Rožinis gyvenimas"

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje pristatytas žurnalas "Rožinis gyvenimas"

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje šiandien buvo pristatytas naujas žurnalas "Rožinis gyvenimas". Tai leidinys, skirtas krūties vėžiu sergančioms moterims ir jų artimiesiems, raginantis nepasiduoti, nenuleisti rankų, mėgautis gyvenimu ir net į sunkiausias situacijas pamėginti pažvelgti pro rožinius akinius.

Pristatant žurnalą "Rožinis gyvenimas", Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis brolis Benediktas Jurčys ragino moteris nepasiduoti niūrioms mintims ir net mažiausiose smulkmenose įžvelgti teigiamus dalykus.

Žurnalo "Rožinis gyvenimas" leidėja Ieva Kašauskaitė - Petrauskienė pristatė kaip gimė idėja sukurti leidinį ir kam jis yra skirtas.

Karantino metu tvarkydama knygų lentynas I. Kašauskaitė-Petrauskienė atrado iš Prancuzijos parsivežtą leidinį ir suprato, jog toks žurnalas Lietuvoje yra be galo reikalingas.

Gavus gydytojų, slaugytojų ir specialistų pritarimą dėl žurnalo ir teisingos informacijos pateikimo būtinybės pacientems, leidinys buvo kuriamas visą vasarą. Tačiau sunkiausia pasak I. Kašauskaitės-Petrauskienės buvo išrinkti žurnalo pavadinimą.

"Pavadinimą rinkti, tai tas pats, kas rinkti vaikui vardą, nes nuo jo labai priklauso visas gyvenimas, visa prasmė ir kaip jam seksis. Tuomet suvokėme, kad pirminiai pavadinimai, tokie kaip "Viltis gyventi", "Tikėk", "Sveik", prie širdies nelipo", - pasakojo žurnalo leidėja.

Tuomet kilo idėja priartėti prie Prancūziškojo leidinio ir pavadinti žurnalą "Rožinis gyvenimas". Pasak leidėjos, moterims, kurios sužino diagnozę ir atsiduria kažkokios informacijos lauke, begaliniame šoke, nenorėjime pripažinti, kas nutiko, turbūt vertėtų pažvelgti į viską pozytiviau, per rožinius akinius.

"Kadangi pirmasis numeris buvo dedikuotas moterims sergančioms krūties vėžiu, tai sutapo su rožiniu kaspinu, moteriškumu ir daugeliu dalykų. Tad po daugelio diskusijų žurnalas buvo pavadintas "Rožinis gyvenimas", - pasakojo I. Kašauskaitė-Petrauskienė.

Naujame leidinyje apie krūties vėžį siekiama suteikti kuo daugiau patikimos informacijos apie visus ligos aspektus. Pradedant nuo to kaip liga yra diagnozuojama, gydoma ir kur galima kreiptis pagalbos.

Žurnale yra kalbinami gydytojai ir slaugytojai, kreipiamasi patarimų į onkopsichologus, dietologus ir visus, kurie galėtų padėti onkologinėmis ligomis sergančioms pacientems. Taip pat žurnale yra pasakojamos ligą jau įveikusių ar su ja gyvenančių moterų istorijos.

Žurnale "Rožinis gyvenimas" siekiama suteikti moterims vilties ir priminti, jog net ir sirgdamos onkologine liga, jos gali gyventi visavertį gyvenimą.

Šis leidinys krūties vėžiu sergančioms moterims bus platinamas nemokamai. Jį pacientės galės rasti visose didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose ar pacientų organizacijose. Planuojama, kad leidinys taps periodiniu ir bus leidžiamas kelis kartus per metus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder