Uosto įmonės skirta 50 tūkst. eurų parama jau pasiekia vienišas mamas

Uosto įmonės skirta 50 tūkst. eurų parama jau pasiekia vienišas mamas

Net ir karantino metu Motinos diena - neatšaukiama šventė ir dar viena proga skirti dėmesio mamai, padėkoti jai už gyvenimą. Kiekvienai mamai - didžiausia dovana yra jos vaikų dėmesys, tačiau taip pat svarbus ir visuomenės palaikymas, ypač tada, kai mama su vaiku ar keliais vaikais lieka vieniša.

Dienraštis "Vakarų ekspresas" kartu su viena socialiai atsakinga uosto įmone, kuri skyrė 50 tūkst. eurų paramą, rengia akciją "Motinos dienos magnolija". Pavadinimą akcijai įkvėpė Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios prieigose augantis magnolijų sodas.

Pirmąją magnoliją jame prieš penkerius metus pasodino dievoraiškos ieškančios motinos ir kasmet sodina dar po vieną. Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapija taip pat prisideda prie akcijos, kurios tikslas šiais metais - atkreipti dėmesį į tas mamas, kurios vienos augina vaikus, nudžiuginti jas Motinos dienos proga maloniomis dovanomis.

 

 

Asociatyvi vaikui.lt nuotr.

Padėjo mokyklų bendruomenės

Dienraštis "Vakarų ekspresas", ieškodamas, kurioms mamoms labiausiai reikia dėmesio ir paramos, kreipėsi į Klaipėdos miesto mokyklų bendruomenes.

"Manome, kad vienišų mamų, patiriančių moralinių ir finansinių sunkumų, Klaipėdoje yra daugiau, nei skelbia oficiali statistika.

Todėl kreipėmės į mokyklų bendruomenes, kurios geriausiai žino savo ugdytinių šeimų situaciją ir mato, kurioms mamoms reikia pagalbos.

Dėkojame, kad į mūsų kvietimą atsiliepė net 31 uostamiesčio ugdymo įstaiga, kad padėjo atrasti vienišas mamas, kurioms bus išdalinta visa uosto įmonės skirta parama.

Tikimės, kad malonios dovanos sukurs vienišoms mamoms šventę, o mūsų palaikymas, dvasininkų malda jas sustiprins motinystės kelyje", - sakė dienraščio "Vakarų ekspresas" vykdomoji direktorė Loreta Latakienė.

 

 

KIEKIS. Viena uosto kompanija skyrė 50 tūkst. eurų, kurie dovanų pavidalu bus išdalinti vienišoms Klaipėdos miesto mamoms. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos direktorė Jolita Andrijauskienė dėkojo už iniciatyvą padėti vienišoms mamoms ir pažymėjo, kad jos iš tiesų jaučia atskirtį, nepasitikėjimą ir gėdą dėl savo likimo.

"Atrasti vienišas mamas, kurioms reikia pagalbos, nebuvo lengva, nes asmens duomenų apsauga neleidžia mokykloms rinkti duomenų apie ugdytinių šeimų sudėtį.

Atsiliepė nedaug mamų ir ne visos su džiaugsmu priėmė pasiūlytą paramą.

Sakė, kad anksčiau jau buvo nusivylusios paramos akcijomis, pasijutusios tarsi išmaldos prašytų, tad nepasitikinčios.

Tačiau buvo ir tokių, kurios su dėkingumo ašaromis akyse priėmė pasiūlymą", - pasakojo J. Andrijauskienė.

Ugdo visuomenės sąmoningumą

Klaipėdos "Litorinos" ir "Medeinės" mokyklų, ugdančių specialiųjų poreikių turinčius vaikus, direktorės akcentavo, kad tokios akcijos labai svarbios ir reikalingos, nes ugdo visuomenės sąmoningumą.

"Mūsų specializuotoje mokykloje mokosi 145 mokiniai, 24 iš jų gauna nemokamą maitinimą.

Vien šie skaičiai rodo, kad socialinė padėtis nėra gera. Vienišų mamų istorijų ir likimų yra įvairių.

Labai skaudu, bet tiesa yra tokia, kad gimus vaikučiui, turinčiam psichologinių ir (ar) fizinių sutrikimų, dažniausiai mamos lieka su šiuo skauduliu vienos.

Suprantama, kad daugiausia jų dėmesio yra skiriama vaikui. Didelių ir labai didelių sutrikimų turintys vaikai nėra savarankiški, mamos jiems - pagrindis ramstis. Tad jų galimybės užsidirbti, daryti karjerą yra ribotos.

Mes tai matome kiekvieną dieną, stengiamės joms padėti, patys organizuojame paramos akcijas, tačiau visuomenės dėmesys, moralinis palaikymas ir konkreti pagalba šioms mamoms ypač reikalinga", - sakė "Medeinės" mokyklos direktorė Elena Knyzaitė.

 

 

PIRMOSIOS dovanos vienišoms mamos įteiktos jau vakar.

Jai antrino ir "Litorinos" mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui l. e. direktorės pareigas Renata Aglinskienė. Ji pažymėjo, kad vienišos mamos, auginančios specialiųjų poreikių turinčius vaikus, dažniau jaučia visuomenės nepriėmimą.

"Vienišos mamos statusas, vaiko psichologinės ar fizinės raidos sutrikimas joms yra tarsi stigma. Kai kurios to gėdijasi, slepia nuo aplinkinių. Kai kurios palūžta, neišlaiko didžiulės naštos, visuomenės spaudimo.

Neretai tokios mamos atsiduria ir Vaiko teisių tarnybos akiratyje, nors joms reikia paprasčiausio palaikymo, kartais jos net pasikalbėti neturi su kuo", - skausmingą uostamiesčio socialinio gyvenimo žaizdą palietė pašnekovė ir labai dėkojo geranoriškai Klaipėdos uosto įmonei, dienraščiui "Vakarų ekspresas" ir dvasininkams už sutelktą moralinę ir materialinę paramą.

 

 

Asociatyvi delfi.lt nuotr.

Ji, pasak R. Aglinskienės, labai nudžiugino visas "Litorinos" ugdytinius auginančias vienišas mamas.

Malda ir muzika mamoms

Vienos uosto įmonės suteiktą paramą dienraštis "Vakarų ekspresas" jau vakar pradėjo dalyti vienišoms mamoms. Iki Motinos dienos ji pasieks visas akcijos dalyves. O Motinos dieną, šį sekmadienį, šventę visoms mamoms dovanos ir Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia.

Gegužės 3 d. 11 val. broliai pranciškonai kvies visus prisijungti prie interneto paskyros www.facebook.com/viltiesmiestas.lt/ ir nuotoliniu būdu savo namuose dalyvauti šv. Mišiose, o 18 val. pasidžiaugti mamoms dedikuotu koncertu iš koronaviruso nepažeistos Vilties miesto bažnyčios.

"Artėjant Motinos dienai, meldžiamės už gyvas ir jau Viešpaties švelnumo apkabintas motules Amžinybėje.

Meldžiamės už motinas kūrėjas, už tas, kurioms labai skauda, bet, kūdikiui gimus, skausmą užmiršta iš džiaugsmo!

Žmogaus gyvenime daug šviesos ir švelnumo pumpurų. Daugelis mūsų esame "gimdymo" skausmuose, be kurių neįmanomas žmogaus gyvenimas, esame kelyje į pilnutinį žmogiškumą", - sakė brolis Benediktas Jurčys.

 

 

"Vakarų ekspreso" inf.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder