Vėlinės kapinėse: besisaugantį ir Dievas saugo
Vėlinės kapinėse: besisaugantį ir Dievas saugo

Planuojantiems lankyti artimųjų kapus šiemet patariama galvoti daugiau apie artimą, esantį šalia. Bažnyčia skleidžia žinią - šiuo metu esame išderinti psichologiškai, todėl reikia daugiau jautrumo ir įsiklausimo vienas į kitą. Malda pagerbti mirusius yra skirtas visas mėnuo.

Šv. Kazimierio parapijos klebonas kunigas Rolandas Karpavičius sako, kad sveikatos specialistai geriausiai žino, kaip reikia elgtis dabartinėje situacijoje, todėl pataria laikytis visų viešai skelbiamų rekomendacijų.

"Besisaugantį ir Dievas saugo! Saugokime save ir artimuosius, esame labai išderinti tos pandemijos, todėl labai reikia atidumo ir jautrumo vienas kitam, - sako klebonas. - Sekmadienį kalbėjau žmonėms, kad mes specialiai kapuose nekviečiam į kažkokius sambūrius, tie, kas gali, ramiu laiku aplankykite savo artimuosius, pasimelskite. Mes, kunigai, melsimės Joniškės kapinėse su tais, kurie bus tuo metu. Specialiai nieko nekviečiame, neorganizuosime ir procesijų, kurios būdavo anksčiau. Malda bus trumpesnė."

Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos kunigai ragina žmones neskubėti. Maldai už mirusiuosius yra skiriamas visas mėnuo, todėl kapus galima aplankyti jau iš anksto arba tai padaryti vėliau.

"Kapai niekur neprapuls, galima pasirinkti bet kurią dieną, gerai, jei turite savo automobilį, galite atvykti vėliau, kai mažiau žmonių, labiau reikėtų vengti autobusų", - sako "Vakarų ekspreso" kalbintas Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos kunigas.

Autobusai pasiruošę

Laikinasis VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovas Andrius Samuilovas sako, kad jau nuo praėjusio savaitgalio paleisti papildomi autobusai į kapines pasiteisino. Sekmadienį, kai buvo geras oras, buvo pastebimas žymus srauto augimas.

"Nemanau, kad lietuviai keis tradicijas ir nevyks lankyti kapų, čia panašiai kaip sodininkai pavasarį", - prognozuoja A. Samuilovas. Anot jo, situacija autobusų parkuose yra normali, todėl planuojama, kad visi numatyti papildomi autobusų maršrutai bus užtikrinti.

"Savo jėgomis bandysime kontroliuoti, kad būtų laikomasi visų karantino sąlygų, tačiau suprantame, kad situacija yra sudėtinga ir niekam nereikia, kad kiltų papildoma įtampa", - diplomatiškas A. Samuilovas.

Jis pastebi, kad pasiekti kapines savo automobiliu, ypač piko metu, nebus lengva, todėl natūralu, kad žmonės rinksis viešąjį transportą.

Policija bus budri

Policija žmones taip pat ragina elgtis atsakingai - galbūt artimųjų kapus galima aplankyti anksčiau ar po šventinių pirmųjų lapkričio dienų.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos viršininkės Rasos Bekėžienės, Vėlinių savaitgalį policijos pareigūnai tvarkai viešose vietose užtikrinti ir prižiūrėti, kaip žmonės laikosi reikalavimų COVID-19 infekcijos plitimui mažinti, skirs ypatingą dėmesį. Bus patruliuojama ir kapinėse bei jų prieigose, ypač stebima, kad žmonės nesibūriuotų didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, dėvėtų apsaugines veido kaukes. Daud dėmesio bus skiriama vietoms, kur bus prekiaujama kapams puošti skirtomis gėlėmis ir žvakėmis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder