Virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija įkurta dar 2000 metais ir iki šiol yra vienintelė, reprezentuojanti uostamiesčio vizualinį meną internete. Menininkai ir jų kūriniai pristatomi pagal dailės šakas: tapyba, skulptūra, grafika, taikomieji menai. Taip pat galerijoje galima pasižvalgyti po virtualias parodas.
Virtualioje Kaipėdos krašto galerijoje skaitmeninama ir Klaipėdos krašto tautodailė, tačiau šioje srityje galerijos kūrėjai susiduria su sunkumais.
"Su liaudies meistrais sudėtinga susisiekti, daugelis jų yra vyresnio amžiaus ir nesinaudoja šiuolaikinėmis technologijomis, internetu. Tad prašome skaitytojų pagalbos padėti susisiekti su tautodailininkais, pasidalyti jų kontaktais, jų kūrinių fotografijomis", - prašė virtualios Klaipėdos krašto galerijos koordinatorė, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.
Pasak pašnekovės, virtuali Klaipėdos krašto galerija šiuo metu yra iš esmės modernizuojama ir atnaujinama: pasikeitė dizainas, navigacija, tikslinama ir pildoma informacija. Biblioteka ją renka ir tikslina, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi, kuriam priklauso daugiau kaip 100 Klaipėdos miesto ir krašto kūrėjų.
"Tačiau ne visi menininkai priklauso kūrybinėms sąjungos. Yra puikių profesionalių dailininkų, kurie nesieja savęs su jokia organizacija. Tad labai prašome juos atsiliepti, taip pat ieškome ir norime pristatyti jaunuosius menininkus. Atskiras galerijos skyrius yra skirtas personalijoms.
Šiuo metu daugiau informacijos su bibliografija, asmeninėmis galerijomis ar vaizdo įrašais turime tik apie keletą dailininkų: Angeliną Banytę, Juozą Vosylių, šviesaus atminimo Algirdą Taurinską.
Norėtųsi ir kitus menininkus pristatyti išsamiau. Taip pat svarstome ir apie Klaipėdos miesto bei krašto fotografijos pristatymą", - apie virtualios galerijos tikslus kalbėjo B. Skaisgirienė.
Visą straipsnį skaitykite savaitraščio „Savaitės ekspresas“ numeryje.
"Manau, kad, virusui atslūgus, ekonomika labai greitai atsigaus", - optimistiškai nuteikia "Limarko" direktorius Vytautas Lygnugaris. Ką apie pasaulį ištikusios pandemijos pasekmes galvoja ne vieną krizę jau išgyvenę uostamiesčio verslininkai ir didelių įmonių vadovai, skaitykite naujame "Savaitės ekspreso" numeryje.
Koronaviruso ir karantino tema šį kartą vyrauja ir savaitės apklausoje. Sužinosite, kaip karantino sąlygomis gyvena žinomi klaipėdiečiai. "Dabar darau viską, ko anksčiau rankos nepasiekdavo", - sako dainininkė Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė.
Besidomintiems sporto garsenybėmis - išsamus interviu su neseniai 75-ąjį gimtadienį atšventusiu Modestu Paulausku. Sužinosite, kokia olimpinio, pasaulio ir Europos čempiono kasdienybė ir dėl ko jam yra tekę verkti.
Kol kas negalime keliauti, bet galime dalintis įdomių kelionių prisiminimais. Šį kartą "Savaitės eksprese" reportažas apie Vietnamą, krokodilienos ir ryklienos valgius su kobrų užpiltine.
Savaitraštyje gausu istorinių temų. "Mažosios Lietuvos" priede rasite Mindaugo Milinio straipsnį "Raudonarmiečių gaujos plėšikavo, žudė ir prievartavo". "Jei dar kam nors kyla klausimų, ar per Antrąjį pasaulinį karą Lietuva buvo okupuota, ar išvaduota, tereikia paskaityti 75 metų senumo sovietinių funkcionierių skundus aukščiausiems tuometinės sovietinės respublikos vadovams..." - straipsnį pradeda M. Milinis.
"Mažosios Lietuvos" priede taip pat galėsite sužinoti, kuo ypatingi buvo konfirmacijos drabužiai.
Priede "Kultūros uostas" tradiciškai rasite naują skaitytojų pamėgtų žurnalistės Gražinos Juodytės "Akvarelių" pasakojimą. Taip pat daug dėmesio skiriama teatralams, nes kovo 27-ąją švenčiama Teatro diena.
"Savaitės eksprese" ir psichologų patarimai, kaip išbūti su nerimu, kaip padėti jį įveikti savo vaikams, taip pat galėsite išbandyti ne vieną maisto tinklaraštininkų siūlomą receptą.
Kartu su savaitraščiu gausite ir specialų priedą "TV publika" su TV programa visai savaitei.
Rašyti komentarą