Vygaudas Ušackas įžvelgia švelnėjantį Rusijos toną

Vygaudas Ušackas įžvelgia švelnėjantį Rusijos toną

Penktadienį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei juose veikiantis Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network) surengė verslo susitikimą su Europos Sąjungos (ES) delegacijos Rusijos Federacijoje vadovu Vygaudu Ušacku.

Apie santykius tarp ES ir Rusijos bei verslo ateitį minimoje šalyje šnekėjęs diplomatas tvirtino, jog mato tam tikro atšilimo ženklus. Rusijoje prekybos, investicijų, užsienio politikos, žmogaus teisių ir kitais klausimais Europos Sąjungai atstovaujantis V. Ušackas atskleidė, jog Rusijoje šiuo metu vyksta sudėtingi procesai: šalį purto ekonominė krizė, krenta BVP, auga infliacija, brangsta prekės. Situacijos negelbsti ir vis pingantis rublis bei nafta.

"Dabar jaučiamas Rusijos tono pasikeitimas. Tai galima vertinti kaip ekonominių sunkumų pasekmę", - sakė diplomatas, šnekėdamas apie sankcijas įvestas po įvykių Ukrainoje, ir pridūrė, jog Rusija turėtų pradėti ieškoti naujų sąlyčio taškų su ES.

Visgi greito santykių atšilimo verslui tikėtis nereikėtų, o ateityje jie nebebus tokie romantiški, kokie buvo iki sankcijų įvedimo. Verslui politinė rizika Rusijoje išliks labai aukšta, o ją dar papildo ekonominė stagnacija. Be to, ši šalis vis tvirčiau izoliuoja savo ekonomiką, traukdama investicijas į savo regionus.

Sidebar placeholder