Vyrai moterų pliaže - ne problema?

Vyrai moterų pliaže - ne problema?

Moterys ir vėl sujudo. Smiltynės moterų pliažu nuolat migruoja vyrai, o kai kurie jų vedasi ir mažamečius savo vaikus. Tačiau policijos pareigūnai ir gelbėtojai moterims siūlo vienintelę išeitį - būti abejingoms.

"Vakarų ekspresas" sulaukė pasipiktinusios klaipėdietės skambučio: "Į Smiltynės moterų paplūdimį pasideginti atvykome kartu su mama, tačiau visai netrukus pastebėjome, kad čia nuolat vaikščioja vyrai. Supykusi priėjau prie vieno jų ir paklausiau, ar šis nemoka skaityti. Juk moterų pliažas, kaip ir visi kiti pliažai, yra paženklinti lentelėmis. O praeivis ironiškai atsakė: "Tikra tiesa, skaityti nemoku."

Vaikščiojo ir su mažamečiais

Maža to, kai kurie vyrai kartu su savimi vedėsi ir mažamečius arba paauglius vaikus, kurie praeidami pro nuogas moteris iš jų juokėsi.

Mergina pasakojo, kad situacijos nevaldė ir gelbėtojos, kurios, užuot stebėjusios poilsiautojas, neva kaip ir kitos moterys džiaugėsi puikiu oru ir deginosi.

Paklaustos, kodėl šios nereaguoja į migruojančius vyrus, viena jų atsakė: "Jie ir praėjusiais metais čia vaikščiojo. Na, ir kas?" ir pasiūlė eiti į kitą moterų pliažą, kurio, žinia, Smiltynėje nėra.

"Tai juk viešosios tvarkos pažeidimas. Nejaugi vyrams negalima skirti jokios nuobaudos?" - mąstė mergina.

Skundų sulaukia nedaug

VĮ "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki sakė, kad ši situacija vyrauja jau daug metų ne tik Smiltynėje, bet ir Melnragėje. Gelbėtojai į tai tiesiog nekreipia dėmesio.

"Dažniausiai vyrai nori pasiekti bendruosius paplūdimius kultūringai - greitai eidami moterų pliažu palei vandenį ir nukreipdami žvilgsnį sau po kojomis arba jūros pusėn. Esant karštiems orams labai daug vyrų vaikšto moterų paplūdimiu. Šią migraciją sustabdyti būtų tiesiog neįmanoma. Mano manymu, daug didesnė problema yra ekshibicionistai, gąsdinantys poilsiautojas", - sakė A. Siakki.

Paklaustas, ką moterims daryti, jei praeiviai iš jų juokiasi, "Klaipėdos paplūdimių" atstovas patarė tiesiog nusisukti: "Deja, tai - žmonių kultūros problema."

Kaip dažnai gelbėtojai sulaukia skundų dėl nepageidaujamų svečių moterų pliažuose? "Turbūt kiekvienam klaipėdiečiui teko eiti per moterų pliažą, tačiau skundų dėl to girdėjome nedaug", - teigė A. Siakki.

Baudos skiriamos tik ekshibicionistams

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Studencova teigė, jog baudos, kurios siekia 28-86 eurus, yra rašomos tik ekshibicionistams - už menką chuliganizmą.

Anot specialistės, nėra nei higienos, nei sanitarijos taisyklių, draudžiančių vyrams eiti per moterų pliažą: "Žinoma, vyrai šiuose paplūdimiuose nepageidaujami ir jiems ten nėra ko šiaip vaikštinėti. Tačiau turėtume suprasti, o kaipgi jiems pereiti iki reikiamo taško?"

Bendruoju pagalbos numeriu esą dažnai kreipiasi moterys dėl vyrų, kurie jas dažniausiai stebi kopose. Tačiau tokius prasižengėlius pagauti yra gana sudėtinga, nes, pareigūnams atvykus, jų pėdos jau būna atšalusios.

Paklausta, ar gelbėtojai neturėtų prižiūrėti bendrosios tvarkos, A. Studencova atsakė, kad jie atsisako vaikyti vyrus, nes tai nukreipia jų dėmesį nuo žmonių, esančių jūroje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder