Vyriausybės prašys pinigų regatai

Vyriausybės prašys pinigų regatai

2017-aisiais Klaipėdos uoste finišuosianti "Tall Ships Races Baltic" regata miestui gali atsieiti apie 2 mln. litų. Todėl uostamiesčio savivaldybė ketina prašyti Vyriausybės skirti dalį tam reikalingų lėšų.

Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėjos Dalios Pleskovienės teigimu, jei miesto Taryba pritars, artimiausiu metu su "Tall Ships Races Baltic" regatą organizuojančia tarptautine organizacija "Sail Training International" ketinama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Numatoma, kad vien dalyvavimo regatoje mokestis miesto biudžetui atsieis apie 505 tūkst. litų. Beje, dalį šio mokesčio - 144 tūkst. litų, uostamiesčiui teks sumokėti jau šiemet.

Apie 300 tūkst. litų turėtų siekti regatos kaimelio įrengimo išlaidos bei uosto (laivų švartavimo, locmanų) paslaugų mokesčiai. Beveik tiek pat atsieis ir regatos organizacinės išlaidos.

"Pagal bendradarbiavimo sutartį mes privalome paruošti šventinę programą. Planuojame, kad renginiai gali atsieiti apie 500 tūkst. litų. Dar apie 250 tūkst. kainuos regatos viešinimas bei 100 tūkst. litų reikės skirti nenumatytoms išlaidoms", - sakė D. Pleskovienė.

Jos teigimu, iš valstybės biudžeto bei įvairių valstybinių programų regatai tikimasi gauti nuo pusės iki vieno milijono litų.

"Jei gautumėme finansinę paramą iš Vyriausybės, regata taptų visos Lietuvos jūrinės kultūros renginiu. Jei ne - ji tebus tik miesto šventė", - pažymėjo skyriaus vedėja.

Beje, 2009-aisiais Klaipėdoje vykusi "Tall Ships Races" regata Lietuvai taip pat kainavo beveik 2 mln. litų. Tąkart apie 800 tūkst. litų skyrė Vyriausybė, likusi dalis - rėmėjų ir savivaldybės biudžeto lėšos.

2017-aisiais savo 765-ąjį jubiliejų švęsianti Klaipėda "Tall Ships Races Baltic" regatos šeimininko titulą dalinsis su Halmstadu Švedijoje, Kotka bei Turku Suomijoje ir Ščecinu Lenkijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder