A. Dulkys: papildomos karantino priemonės bus susijusios su mažiausiai penkiomis sritimis

A. Dulkys: papildomos karantino priemonės bus susijusios su mažiausiai penkiomis sritimis

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys įvardijo penkias sritis, kuriose ketinama daryti pokyčius ir įvesti papildomas priemones siekiant užkirsti kelią tolesniam COVID-19 plitimui šalyje.

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė koronaviruso valdymo planą, kurio pagrindiniai tikslai yra iki 200 atvejų per parą sumažinti naujus COVID-19 atvejus bei per 24 val. izoliuoti kontaktą su užsikrėtusiuoju turėjusius atvejus.

„Mes pradėsime savo veiksmų planą, susijusį su COVID-19 valdymu ir kai tik Vyriausybė gaus įgaliojimus, ministrai duos priesaikas ir kai atliksime tuos pirmuosius formalumus ministerijose perimdami darbą, iš karto pradės veikti mūsų planas“, – žurnalistams Seime teigė A. Dulkys.

A. Dulkio teigimu, stengiantis suvaldyti koronaviruso pandemiją bus siekiama trijų pagrindinių tikslų.

„Žinome, kokia yra įsitempusi visuomenė, kaip visi trokšta konkretumo, aiškumo ir atsakymų, kodėl. Tai vadovaudamiesi ir PSO, ir Lietuvos įvairių ekspertų patarimais, su kuriais mes šiomis dienomis labai įtemptai konsultavomės, norime visus pakviesti darnioms pastangoms ir vienam tikslui, kuris yra iš trijų sudedamųjų dalių“, – sakė paskirtasis ministras.

„Pirmas dalykas, kad mes darysime viską, kad būtų nustatomi atvejai ir kad tie asmenys, kurie yra nustatyta, kad yra kontaktavę, būtų izoliuoti per 48 val.“, – akcentavo A. Dulkys.

Jis atkreipia dėmesį, kad šiuo metu asmenys NVSC nurodymu yra izoliuojami geriausiu atveju per 3-4 dienas.

„Antras dalykas, darysime viską, kad nemažinant testavimo apimčių nuo viso testų skaičiaus teigiamų testų procentas neviršytų 5 proc.. šiuo metu mes turime grėsmingą situaciją, kai šis skaičius viršija 20 proc.“, – sakė ministras.

A . Dulkys taip pat akcentavo, kad bus daroma viskas, jog naujų atvejų per parą skaičius neviršytų 200.

„Ir trečias dalykas, kad darysime viską, jog 100 žmonių neužkrėstų daugiau kaip 100 kitų žmonių. Tai reiškia, kad tas vadinamasis efektyvus viruso reprodukcinis rodiklis R neviršytų 1. Šiuo metu jis yra 1,2–1,3“, – sakė A. Dulkys.

Būsimasis ministras teigia, kad šių trijų tikslų visuma, sujungta į vieną esminę žinutę, yra pagrindinis tikslas.

„Neužtenka pasiekti šių rodiklių kiekvieno atskirai, jie turi būti pasiekti visi kartu. Ir jeigu taip padarysime, tada galėsime teigti ne tai, kad mes nugalėjome virusą, mes galėsime teigti, kad mes sugrįžome į situaciją, kada mes ją galime valdyti organizacinėmis ir kitomis priemonėmis“, – pabrėžė jis.

„Panašu, kad (papildomos karantino – ELTA) priemonės bus susijusios su mažiausiai penkiomis pagrindinėmis sritimis. Vienas dalykas, susijęs tiesiogiai su karantinu ir žmonių judėjimu, kitas dalykas – vakcinacija (...). Trečia – matome, kad situacija gydymo įstaigose yra grėsminga, reikia spręsti lovų skaičiaus pasiskirstymą, darbo organizavimą.

Ketvirtas labai svarbus dalykas yra tai, jog reikia spręsti globos namų ir kitų rizikingų vietų problemas ir, be abejo, greitai peržiūrėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) procesus, sprendimų priėmimus dėl jo darbo organizavimo“, – teigė naujasis ministras.

A. Dulkys taip pat pažymėjo, kad nors penktadienį vyksiančiame išrinktosios premjerės Ingridos Šimonytės organizuojamame susitikime su ekspertais nebus aptariamas švietimo ir ugdymo įstaigų darbo klausimas pandemijos metu, tikino, kad „visi sprendimai bus priimami konsultuojantis ne tik su medikų bendruomene, bet ir su švietimo įstaigomis“.

Tuo tarpu paklaustas, kada turėtų įsigalioti naujieji karantino ribojimai ir draudimai, A. Dulkys nedvejodamas atsakė – „vakar“.

„Susivienykime ir siekime to darnaus tikslo (...) Tai, kaip visose srityse keičiasi (susirgusiųjų – ELTA) skaičiai mums nebeleidžia mąstyti apie antradienį ar pirmadienį. Manau, kad taip, kaip leis aplinkybės, bus stengiamasi, kad viskas prasidėtų šiandien, čia ir dabar. Visas Ministrų Kabinetas yra pasiruošęs dirbti paromis, taip, kaip reikės“, – tikino naujasis sveikatos apsaugos ministras.

Penktadienį paskirtieji ministrai ir premjerė Ingrida Šimonytė susitiks su ekspertų grupe aptarti konkrečių karantino griežtinimo priemonių. Pasak A. Dulkio, po susitikimo su ekspertais bus inicijuojamas ir pirmasis Ministrų Kabineto posėdis.

Monika Grigutytė (ELTA)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder