Penktadienį posėdžiavęs Klaipėdos ekstremalių situacijų komitetas domėjosi, kaip sekasi „Klaipėdos hospisui“, kuriame esama vieno iš koronaviruso židinių. Prieš kelias savaites skelbta, jog čia susirgo kelios dešimtys pacientų, taip pat ir dalis personalo. Ėmus domėtis įstaigos veikla paaiškėjo, jog esama ir kitų pažeidimų.
Komisija buvo nusprendusi hospise esančius pacientus palikti toje pačioje vietoje, kad židinys būtų lokalizuotas. Penktadienį pasidžiaugta, jog toks sprendimas buvo teisingas. Hospiso pacientus ne kartą apžiūrėjo, testus atliko Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikai. Anot KUL vadovo Vinso Janušonio, šiuo metu koronavirusu hospise serga septyni pacientai. 22 asmenims testas viruso nebeparodė. Visi asmenys tikrinti jau po keletą kartų.
„Tai dar kartą patvirtina, kad komisijos sprendimas palikti izoliuoti židinį ir vykdyti pagalbą židinyje yra teisingas. Tai patvirtina rezultatai“, – sakė V.Janušonis.
KUL gydomas vienas hospiso pacientas, pradžioje jis buvo reanimacijoje, o šiuo metu sveiksta ir perkeltas į paprastą skyrių.
„Klaipėdos hospiso“ vadovė Rasa Dagienė penktadienį dėkojo Ekstremalių situacijų valdymo komisijai už pagalbą. Moteris tikino, jog stresas atslūgo, tad dabar galima situaciją vertinti kitomis akimis, o esantys trūkumai, tikino vadovė, bus pašalinti.
„Aišku, visų pirma noriu padėkoti, kad padėjo visais sprendimais ir profesoriui Janušoniui galėjau bet kada pasiskambinti, paklausti, atsiųsdavo pagalbą“, – sakė R.Dagienė, pabrėždama, jog nors įstaigos pavadinimas yra „Klaipėdos hospisas“, įstaiga yra Paliatyvios pagalbos ir šeimos pagalbos centras, kuriam 2011 metais išduotas leidimas bei higienos pasai.
„Viskas ko trūksta, tvarkoma eigoje. Persikėlėm į naujas patalpas, sutrukdė karantinas. Situacija neeilinė ir įstaigai buvo sunku susitvarkyti. Dirbo keli antraeiliai darbuotojai, žmonėms trūksta pinigų, nori užsidirbti, tai nėra nusikaltimas“, – kalbėdama apie iššūkius sakė R.Dagienė, prašydama atleisti už nesusipratimus iškilus sudėtingai koronaviruso situacijai įstaigoje.
„Galime tik dabar analizuoti, tuo metu buvo streso, įtampos, turime masę neišspręstų klausimų, finansinių sunkumų, prašome ir supratingumo, ir pagalbos mums“, – kalbėjo moteris.
Vadovė patikino, jog įstaigoje slaugomi 28 ligoniai, septyni iš jų dar turi koronavirusą. Moteris pasidžiaugė, jog pasveiko ir itin garbingo amžiaus, 92 bei 94 metų pacientai, maitinami per zondą.
Įstaigos veikla perdėliojama, siekiant, kad sergantys ir sveiki asmenys bei personalas neturėtų jokio kontakto. Sergantieji perkeliami į trečiąjį aukštą. Į jį patekimas galimas per atskirą įėjimą.
Bendra pacientų būklė įvardijama kaip stabili, nėra nei karščiuojančių, nei kamuojamų dusulio.
Į įstaigą sugrįžo izoliacijoje buvę darbuotojai, tad iššūkių dėl personalo nebėra.
Pasveikusių slaugomų ligonių artimieji buvo informuoti ir prašomi pasiimti šeimos narius į namus, tačiau taip pasielgė tik viena šeima. Kiti gi atsisakė pasiimti globoti asmenis, nurodydami, jog tam nėra tinkamų sąlygų, kadangi tektų priimti į bendras gyvenamąsias patalpas.
Higienos pasų vis dar neturi
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas teigė besidžiaugiantis, jog hospise nebesama daugiau mirčių ir žmonės sveiksta.
Tiesa, vadovas pabrėžė, jog hospisas visų reikiamų leidimų veiklai dar neturi. Palaikomajam gydymui ir slaugai higienos pasas buvo išduotas tik vienai palatai, o slaugomų asmenų yra kone trys dešimtys. Dar du higienos pasai buvo išduoti ambulatorinei veiklai ir dienos stacionarui.
Pasak R. Grigaliūno, įstaiga turi įgyvendinti nurodymus ir teikti paraišką dėl leidimo higienos pasui.
Hospisą tikrino NVSC specialistai. Kol kas R. Grigaliūnas teigė išsamios ataskaitos nesulaukęs. Anksčiau įstaigai liepta atskirti švarias ir užterštas virusu zonas, kad nesusitiktų vienoje ir kitoje zonoje dirbantys pacientai.
„Nesinorėtų, kad kažkieno klaida vėl virusas išplistų, nes žmonės garbaus amžiaus, turintys įvairių gretutinių ligų“, – kalbėjo R.Grigaliūnas.
Rašyti komentarą