NVSC vadovui R. Petraičiui skirtas papeikimas

NVSC vadovui R. Petraičiui skirtas papeikimas

 Po tarnybinio patikrinimo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovui Robertui Petraičiui skirtas papeikimas, BNS ketvirtadienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Tarnybinis papeikimas R. Petraičiui skirtas dėl netinkamai koordinuoto ir organizuoto NVSC darbo.

Išvadoje rašoma, kad dėl NVSC vadovo „neveikimo nėra tinkamai apdorojami, sisteminami ir teikiami kitoms institucijoms reikiami duomenys, o tai suteikia pagrindą teigti, kad keliama reali grėsmė visų šalies gyventojų sveikatai“. 

Taip pat joje teigiama, jog „NVSC neužtikrino įtvirtintų pareigų vykdymo, susijusių su užkrečiamųjų ligų informacijos valdymu, židinių ištyrimu, informacijos teikimo kitoms Lietuvos bei Europos institucijoms“.

Kaip BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, „direktorius išvadas gavo tik šiandien, vos prieš kurį laiką, tad šiuo metu su išvadomis dar galutinai nėra susipažinęs“.

„Jo vertinimus galėsime pateikti tuomet, kai jis tą bus padaręs pilnai“, – rašoma BNS atsiųstame komentare.

Tarnybinio patikrinimo išvadas R. Petraitis per mėnesį gali būti apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Tarnybinį patikrinimą sausio vidury nuspręsta pradėti dėl galimo pareigų pažeidimo, įvertinus Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertų siūlymus po NVSC vadovo raštu gautų paaiškinimų dėl neapskaitytų mirčių, susijusių su koronavirusu.

Anksčiau ministras R. Petraitį ragino patį trauktis iš pareigų, tačiau jis nesutiko.

NVSC vadovybė metų pradžioje kritikos sulaukė dėl daugiau nei tūkstančio neapskaitytų mirčių, susijusių su koronavirusu. R. Petraitis tuomet teigė, kad situacija susidarė ne dėl įstaigos kaltės, o dėl ligoninių laiku nepateikiamos informacijos.

Tarnybinė veikla bus vertinama komisijoje

Be kita ko, NVSC vadovas vasario viduryje sulaukė nepalankaus metinio vertinimo išvados, dėl to buvo priimtas sprendimas jį atleisti iš pareigų.

Įstaigos vadovas su vertinimo išvadomis nesutiko.

Kaip BNS informavo ministerija, praėjusią savaitę gautas R. Petraičio prašymas „dėl tarnybinės veiklos vertinimo valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijoje“.

Tarnybinės veiklos vertinimo komisijai šis prašymas perduotas pirmadienį.

„Vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka, valstybės tarnautojo prašymas turi būti išnagrinėtas per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo Komisijai. Komisija išvadas pateiks iškart po Komisijos posėdžio. Pažymime, kad galutinį sprendimą dėl R. Petraičio veiklos vertinimo priims į pareigas priimantis asmuo – sveikatos apsaugos ministras“, – teigė ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Pats R. Petraitis po išvadų paskelbimo vasario viduryje teigė, kad tai buvo politinis sprendimas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder