Šaukiasi pagalbos: moka 35 eurus už valandą, bet norinčiųjų dirbti vis tiek trūksta
Dėl susidariusios situacijos, kad vietos gyventojai būtų ramesni, organizuojama galimybė išsitirti visiems norintiems, nors to daryti pagal įstatymus ir neprivaloma.
Kretingos rajono administracijos direktorė Jolanta Girdvainė sako, kad šiai dienai dirba nauji surinktas personalas. Kartenos koronaviruso židiniu tapusioje slaugos ligoninėje pakeistas net vadovas.
„Yra paskirtas naujas įstaigos vadovas, nes buvusi vadovė karantine. Salantų ligoninės vyr. gydytojas Tomas Skliuderis prisiėmė šitą atsakomybę. Ačiū jam. Pagrindinė užduotis šią parą buvo surasti žmones, kurie pakeistų dirbusius slaugos darbuotojus. Dėkojame jiems, kad dvi paras dirbo ir buvo pasiruošę dirbti tiek, kiek reikės. Nuoširdus ačiū tiems, kurie aukojosi.
Šįryt aštuntą valandą pakeitėme ilgai dirbusius žmones naujais darbuotojais. Labai gaila, kad labai sudėtinga rasti slaugytojus“, – dalijasi J. Girdvainė.
Anot administracijos direktorės, daugiausia pagalbos sulaukė iš Kretingos sveikatos įstaigų darbuotojų. Visos medikės yra moterys, tad prašoma pagalbos ir iš vyrų – slaugos ligoninėje yra daug gulinčių ir savarankiškai negalinčių judėti žmonių, juos reikia pakelti, apversti, o tai sunkus fizinis darbas.
Administracijos vadovė sako, kad akivaizdu, kad medikai po darbo Kartenoje turės karantinuotis, kurį laiką jiems teks gyventi atskirai nuo savo šeimų ir negalės grįžti į darbą. J. Girdvainė sako, kad dar reikia bent penkių žmonių.
„Šiai dienai turime tris komandas, kurios uždengia parą. Ryt iš ryto norėtume bent vienos ar dviejų komandų, kad tas darbo rėžimas būtų lengvesnis jau sutikusiems dirbti žmonės. Be to, jau vakar ieškojome galimybės, kur galima būtų apgyvendinti naujai dirbančius. Akivaizdu, kad po darbo Kartenos slaugos ligoninėje jie jau negrįš į šeimas. Esu maloniai nustebinta mūsų verslininkų. Atsiliepė „Vyšnių dvaro“ savininkai ir suteikia patalpas gydytojams ir personalui apsigyventi nemokamai. Ten yra nuostabi vieta. Dar ieškome, kas galėtų pamaitinti ir aprūpinti kitais daiktais, – atvirauja J. Girdvainė.
Kretingos rajono administracijos vadovė sako, kad yra ir ne tokių teigiamų žinių.
„Kas liūdina, tai yra įstaigų, kurios į šitą reikalą, virusą, žiūri labai formaliai: jie neranda žmonių nė vieno, tikrai galiu pasakyti, kad Visuomenės sveikatos biuras Kretingoje nuvylė. 23 žmonės, o nerado nė vieno, kurie be slaugytojos asistentų galėtų dirbti. Yra šimtas priežasčių žmonėms kodėl neiti, ir nė vienos, kad eiti.
O reikia bet kokio medicininio ar sveikatos srities išsilavinimo, kuris leistu žmonės eiti dirbti į šitas įstaigas. Jei ne pagrindine slaugytoja, tai pagalbine. Reikia rankų. Visas dabar einantis dirbti personalas yra moterys, vyrų nėra, dėl to dviejų rankų kartais pritrūksta, reikia keturių“, – atskleidžia pašnekovė.
Pagalbiniam personalui nereikia ir medicininio išsilavinimo, tad prašoma visų galinčių ir suprantančių padėties rimtumą, prisidėti. Visi pagalbiniai darbuotojai bus apmokyti, kaip dėvėti apsauginę aprangą, visi, kuriems reikės, bus aprūpinti reikiamomis priemonėmis ir gyvenamą vieta bei maistu. Tiesa, yra viena sąlyga – koronavirusu židinyje gali dirbti tik nesantys rizikos grupėje.
Šiuo metu Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje situacija suvaldyta. Vienas slaugomas ir koronavirusu susirgęs asmuo buvo pervežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę, dar vieno būklė stebima slaugos namuose.
Vos kilus poreikiui rasti visą naują slaugos ligoninės personalą, Kretingos rajono savivaldybė paskelbė viešai, koks atlygis lauka naujosios komandos: dieninėje pamainoje bus mokamas 35 Eur (1 val.), naktinėje pamainoje – 45 Eur (1 val.) neatskaičius mokesčių.
Administracijos direktorė neslepia, kad piniginė motyvacija išties padėjo greitai surinkti personalą, o skambučių sulaukė iš visos Lietuvos.
„Skambinę stebisi: Jūs tikrai tiek mokate? O ką daryti? Mes kartais išleidžiama pinigus ne ten, kur reikia, o kur reikia tiesiog nerandame galimybės ar sakome, kad yra per daug. Šioje situacijoje nėra per daug. Tegu pinigai bus paskatinimas žmonėms, parama, kaip norite įvardinkite“, – sako J. Girdvainė.
Nedidelio miestelio gyventojų ramybei yra rūpinamasi ir mobilaus tyrimo punkto pristatymu, kad kiekvienas, kuriam neramu dėl savo sveikatos, galėtų atlikti tyrimus. Nors tokios prievolės nėra ir visas miestelis nėra įvardijamas viruso židiniu, pasak J. J. Girdvainės, siekiama užtikrinti žmonių ramybę.
Rašyti komentarą