Panevėžietis, be bilieto važiavęs miesto autobusu, buvo sunkiai sužalotas ir visam gyvenimui neteko sveikatos – prieš dvejus metus Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduota didelį visuomenės susidomėjimą sukėlusi nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamoji byla jau baigiama nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teisme.
Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią sudėtingą ir teismo medicinos kelių ekspertizių pareikalavusią baudžiamąją bylą palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis prašo pripažinti kaltais padarius nusikaltimus, numatytus Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl sunkaus ir nežymaus sveikatos sutrikdymų, du autobusų kontrolierių apsaugos darbuotojus ir skirti jiems tokias bausmes: 25 metų V. L už padarytą sunkų sveikatos sutrikdymą – penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo 34 metų A. P. – vienerių metų laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojimą nuo 22 val. vakaro iki 7 val. ryto būti namuose. Valstybės kaltintojas taip pat siūlė patenkinti byloje pareikštus civilinius ieškinius.
"Dėl autobusų parko kontrolierių apsaugos darbuotojų smurto nukentėjęs žmogus neteko šimto procentų darbingumo ir visam gyvenimui tapo invalidu. Toks nehumaniškas kontrolierių elgesys su keleiviu, jų išprovokuotas agresyvumo išpuolis ir jo pasekmės – sunkiai sutrikdyta autobuso keleivio sveikata sukrečia ne tik pareigūnus, bet ir kiekvieną žmogų, jo neįmanoma toleruoti",- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.
2007 metais lapkričio 12 d. Panevėžio autobusų parko kontrolieriai, tikrindami maršrutinį autobusą Nr. 16, rado be bilieto važiavusį A. L. Kaip buvo nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, bendrovės "Dorsimus" mikroautobuse "Opel Vivavo", stovėjusiame Panevėžio miesto Klaipėdos gatvėje esančioje autobuso stotelėje, V. L. ir A. P. sunkiai sužalojo kontrolierių sulaikytą panevėžietį, užmiršusį įsigyti bilietą.
Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio miesto vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jį kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai.
Šioje byloje pareikštas nukentėjusiojo 300 tūkstančių litų ieškinys neturtinei žalai atlyginti.
Panevėžio teritorinė ligonių kasa pareiškė 34 tūkstančių 450 litų ieškinį gydymo išlaidoms atlyginti.
Įstatymas tam, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo neteko regos, klausos, kalbos ar kitaip buvo sunkiai suluošintas, susirgo sunkia nepagydoma ar ilgai trunkančia liga, realiai gresiančia gyvybei, arba prarado didelę dalį profesinio ar bendro darbingumo, numato laisvė atėmimo bausmę iki dešimties metų.
Rašyti komentarą