Buvusiems žemės ūkio viceministrui ir NMA direktoriui - apkaltinamasis nuosprendis

Buvusiems žemės ūkio viceministrui ir NMA direktoriui - apkaltinamasis nuosprendis

Buvęs žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas ir Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Saulius Silickas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdami turtinės ir kitokios asmeninės naudos, dėl ko buvo padaryta didelė žala valstybės interesams.

Vilniaus miesto apylinkės teismas, skirdamas bausmes A. Macijauskui ir S. Silickui, atsižvelgė į tai, kad jie padarė vieną tyčinį nusikaltimą, priskiriamą apysunkių nusikaltimų kategorijai, ir paskyrė jiems 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant.

Be to, A. Macijauskui teismas paskyrė 100 valandų, o S. Silickui - 60 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose ar organizacijose.

Nuosprendis gali būti skundžiamas.

Teismas, ištyręs byloje esančius įrodymus: operatyvinėmis priemonėmis užfiksuotus pokalbius, poėmių, apžiūros protokolus, telekomunikacijų bendrovių pateiktus raštus ir pan. bei apklausęs byloje esančius liudytojus, nustatė, kad A. Macijauskas ir S. Silickas susitarė dėl mobilaus ryšio telefonų „iPhone4" gavimo iš UAB BAIP, jų pasisavinimo ir naudojimo asmeninėms reikmėms.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad organizuojant NMA vykdomą viešųjų pirkimų konkursą kompiuterinei technikai įsigyti žemės ūkio viceministras kartu su NMA direktoriumi susitarė su tiekėjais į jį įtraukti "Apple iPhone 4" telefonų pirkimą, to nenurodant dokumentuose. Taip buvęs NMA vadovas neteisėtai įgijo penkis mobiliojo ryšio telefonus (bendra vertė - apie 19 tūkst. Lt), iš kurių du pasiliko sau, o tris perdavė buvusiam žemės ūkio viceministrui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder